Szukaj
Close this search box.

Plakat o akcji „Zadzwoń do posła” już w Poznaniu!

Od 2 sierpnia mieszkańcy Poznania mogą na wielkoformatowym billboardzie zobaczyć niepodważalną prawdę o aborcji. Na Rondzie Śródka zawisł bowiem plakat przedstawiający dziecko zabite w wyniku aborcji dokonanej w 11 tygodniu jego życia.

Od 2 sierpnia mieszkańcy Poznania mogą na wielkoformatowym billboardzie zobaczyć niepodważalną prawdę o aborcji. Na Rondzie Śródka zawisł bowiem plakat przedstawiający dziecko zabite w wyniku aborcji dokonanej w 11 tygodniu jego życia.

Plakat pokazuje również, że możemy ten stan rzeczy zmienić. Możemy uratować życie wszystkich dzieci zagrożonych aborcją. Już niedługo w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie projektu „Stop Aborcji”. Stąd też akcja „Zadzwoń do posła”, podczas której będzie można telefonicznie zmotywować posłów do zagłosowania za projektem i tym samym opowiedzenia się za ochroną życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.

Obecna ustawa zezwala na mordowanie nienarodzonych tylko dlatego, że istnieje podejrzenie o chorobę. Najczęściej zabijane są dzieci podejrzane o Zespół Downa. Innym wyjątkiem jest ciąża z czynu zabronionego oraz zagrożenie utratą zdrowia i życia matki. Projekt „Stop Aborcji” ma w zamyśle zlikwidować te wyjątki, z dodaniem zapisu, że matkę w ciąży można leczyć, nawet kosztem utraty zdrowia lub życia dziecka. Śmierć dziecka nie może być jednak celem działań lekarskich.

Billboard, ledwo zawisł, a już spełnia swoją rolę. Słychać wyrazy poparcia i zapewnienia o pomocy przy pilnowaniu posłów, zwłaszcza tych, którzy na co dzień opowiadają się za życiem. Pojawiają się również krytyczne głosy ze środowisk opowiadających się za możliwością zabijania dzieci. Są to najczęściej kuriozalne argumenty, takie jak ten, że plakat uderza w prawa kobiet, jakby prawem kobiet z jakiegoś powodu miało być pozbawianie życia istoty słabszej od nas. Tradycyjnie słychać też argument rzekomego szkodliwego oddziaływania takich obrazów, zwłaszcza na młodsze dzieci. Pomijając nieprawdziwość tezy, symptomatyczna jest troska o jedne dzieci, przy jednoczesnym opowiadaniu się za mordowaniem innych.

Na plakacie znajduje się adres strony informującej o akcji „Zadzwoń do posła”. Już dziś zapraszamy do odwiedzania jej i dołączenia.

Adres strony: proprawodozycia.pl/zadzwondoposla

[author] [author_image timthumb=’on’]http://www.proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2015/10/Karolina-Jurkowska.jpg[/author_image] [author_info]Karolina Jurkowska – wolontariusz w Fundacji Pro – Prawo do Życia[/author_info] [/author]

...

Więcej interesujących treści

Kolejne szpitale zabiją dzieci – mamy nowe dane!

W kolejnych polskich szpitalach wykonuje się aborcje z tzw. wskazań psychiatrycznych u matki dziecka. Przyczyną są m.in. depresja, nerwica natręctw, a nawet… uzależnienie od nikotyny.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN