Szukaj
Close this search box.

jak działamy?

Celem Fundacji Pro – prawo do życia jest przede wszystkim uświadamianie społeczeństwu, czym jest aborcja, aby w konsekwencji życie każdego dziecka było chronione.

Cel ten realizujemy poprzez pokazywanie prawdy o aborcji przy pomocy zdjęć jej ofiar – zabitych dzieci. Dlaczego wykorzystujemy taką metodę, co decyduje o jej skuteczności i na czym opiera się jej wpływ na zmianę postaw wobec procederu aborcji?

Kiedy prześledzimy historię największych kampanii na rzecz zapobiegania ludobójstwom, możemy dostrzec między nimi wspólne cechy, jednak najważniejszą z nich jest to, że wszystkie one w swoich działaniach pokazywały zdjęcia ofiar.

Przykładów jest wiele – kampania na rzecz zniesienia niewolnictwa z przełomu XVIII i XIX wieku, której jednym z przywódców był William Wilberforce; kampania przeciwko ludobójstwu w Kongo za czasów Króla Belgii Leopolda II czy walka o równe prawa dla Afroamerykanów w połowie XX wieku, której przywódcą był Martin Luther King Jr.

Dzięki możliwości zobaczenia na własne oczy, jakim torturom poddawano bezbronnych, w jak strasznych warunkach przyszło im żyć, społeczeństwo zaczęło się domagać zmian. W każdym z podanych przypadków nie minęło kilkadziesiąt lat, kiedy protesty te dawały owoce.

W naszych czasach ludobójstwem, które pochłania rocznie miliony ofiar, jest aborcja. Także w tym przypadku ofiary są niewidoczne dla społeczeństwa, odmawia się im podstawowych praw, w tym najważniejszego – prawa do życia, dehumanizuje się je, nazywając „zlepkiem komórek”. Ponadto, proceder aborcji jest niezwykle dochodowym biznesem. Dla aborcyjnych gigantów podstawą prowadzenia swojej działalności jest ukrywanie prawdy o tym, czym w rzeczywistości jest aborcja.

Stąd biorą się ataki na środowiska pro-life, których celem jest właśnie pokazywanie zdjęć zabitych dzieci. To kolejna cecha, która łączy współczesną antyaborcyjną kampanię społeczną z jej historycznymi odpowiednikami. Ludzie, którzy postawili sobie za cel zakazanie niewolnictwa, również byli prześladowani, atakowani, szykanowani. Jednak dzięki swojej wytrwałości i potężnej broni, którą były obrazy, doprowadzili w końcu do zwycięstwa swojej sprawy.

Ruch antyaborcyjny jest częścią szerokiego ruchu pro-life, a w obrębie tego ruchu istnieją organizacje o bardzo różnych celach, choć wszystkie są nastawione na ochronę życia. Niektóre z nich zajmują się pomocą dzieciom z niepełnosprawnościami, kobietom w sytuacjach kryzysowych czy edukacją. Fundacja Pro – Prawo do życia dąży do trwałej zmiany świadomości ludzi w kwestii aborcji, a także do wprowadzenia całkowitej ochrony życia nienarodzonych dzieci na poziomie legislacyjnym.

Jest wiele przykładów na to, że dzięki zobaczeniu zdjęć zabitych dzieci kobiety zrezygnowały z aborcji. Takie świadectwa mamy z centrów dla kobiet w sytuacji kryzysowej z USA, jak i z Polski. Walczymy o wszystkich ludzi – w sposób szczególny o dzieci zagrożone aborcją, ale także o ich rodziców, lekarzy, pielęgniarki i wszystkich tych, którzy biorą udział w tym procederze, bo aborcja krzywdzi tak naprawdę wszystkich ludzi. Zdjęcia pokazujące prawdę o aborcji wpływają na zmianę serc i umysłów oraz ratują życie.

Bardzo wiele osób dołączyło do ruchu pro-life po poznaniu prawdy na temat aborcji. Nie można być bezczynnym, gdy zabijane są bezbronne dzieci – właśnie sprzeciw wobec takiego traktowania najmniejszych, jeszcze nienarodzonych ludzi sprawia, że ruch antyaborcyjny rośnie w siłę.

Naszym zadaniem jest powstrzymanie aborcji. Mocno wierzymy, że jest to tylko kwestią czasu. Zapraszamy do współpracy wszystkich ludzi dobrej woli, dla których ta sprawa jest ważna – im nas więcej, tym szybciej uda się to osiągnąć. Musimy pokazać światu, że aborcja zabija dzieci – jesteśmy im to winni. Pokazujemy aborcję, aby ją powstrzymać.

Jak działać?

dołącz już dziś i zacznij działać w obronie życia

Nie chcesz aby ominęło Cię coś ważnego?

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Fundacja Pro – Prawo do życia, ul. J. I. Kraszewskiego 27/22, 05-800 Pruszków

Dla przelewów zagranicznych: IBAN PL79 1050 1025 1000 0022 9191 4667
Kod BIC Swift: INGBPLPW

Prosimy o podanie w tytule wpłaty także adresu e-mail.

Darowizna na działania statutowe Fundacji Pro-Prawo do Życia

. PLN

Darowizna na działania statutowe Fundacji Pro-Prawo do Życia

.PLN

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN