Szukaj
Close this search box.

Wystawy

"Wybierz życie"

Od 2005 roku organizujemy w Polsce wystawy „Wybierz Życie”, ukazujące prawdę o tym, czym jest aborcja. Obecność wystaw w wielu miastach Polski przekłada się radykalnie na zmianę opinii społecznych dotyczących życia. od 2013 roku zorganizowaliśmy ponad 300 takich ekspozycji, z których każda – z racji lokalizacji i czasu trwania – miała średnio kilka tysięcy odbiorców. Oznacza to, że prawda o aborcji dotarła już do milionów Polaków.

Dzięki naszej kampanii wielu Polaków, szczególnie młodych, popiera całkowity zakaz zabijania dzieci nienarodzonych.

Jak zorganizować wystawę?

Jedyne, co musisz zrobić, to:

1) Znaleźć miejsce – najlepiej często uczęszczane np. plac miejski, teren przyparafialny

2) Uzyskać zgodę na ustawienie wystawy
– jeśli to teren publiczny – wójta, burmistrza bądź prezydenta miasta,
– jeśli prywatny – właściciela,
– jeśli parafialny – proboszcza

3) Rozstawić plakaty

We wszelkich innych kwestiach, takich jak wysyłka plakatów, zamawianie rusztowań itd. możemy wesprzeć służąc pomocą i radą. Setkom ludzi w Polsce już się to udało. Dołącz do nich!

Opinia psychologiczna dot. odbioru wystawy „Wybierz Życie” przez dzieci

W związku ze zgłaszanymi czasem wątpliwościami, dotyczącymi odbioru wystawy „Wybierz Życie” przez dzieci, zleciliśmy przeprowadzenie profesjonalnej analizy tej kwestii.

W swojej „Opinii psychologicznej” pani Beata Rusiecka, psycholog i psychoterapeuta w sposób kompleksowy ukazuje brak związku pomiędzy oglądaniem wystawy przez dzieci a rzekomym urazem psychicznym. Podkreśla natomiast, że dzieci odnoszą się jedynie do tego co i w jaki sposób wytłumaczą im rodzice.

Fragmenty opinii psychologicznej:

(dzieci do lat 3)
Biorąc pod uwagę rozwój myślenia, uwagi, pamięci dziecka do trzeciego roku życia należy stwierdzić, że nie rozumie ono czym jest martwe ciało i śmierć. Reakcje dzieci do trzeciego roku życia zależą wyłącznie od reakcji rodziców. Oglądanie zdjęć nie stanowi urazu.

(dzieci w wieku 4-7 lat)
Dzieci w wieku przedszkolnym ze względu na poziom rozwoju umysłowego nie będą postrzegały wystawy jako zagrażającej. Może ona wzbudzić ich ciekawość i mogą chcieć wyjaśnień od osób bliskich.(?) Sposób wyjaśnienia przez dorosłych, zasadniczo wpłynie na sposób przyjęcia przez dziecko treści wystawy.

(dzieci w wieku 11-12 lat)
O ile zabraknie opinii i obecności dorosłych w życiu dziecka, negatywnie odbierze ono fakt zachowania faktu zabójstw, aborcji w tajemnicy przed nim. Utrzymywanie tajemnic (tabu) przed starszymi dziećmi negatywnie wpływa na ich zaufanie do dorosłych.

(dorośli)
Zdjęcia przedstawiające martwe ciała wywołują silne emocje i reakcje repulsywne, niechęci, wstrętu obrzydzenia, szczególnie u dorosłych i starszych dzieci. Reakcje te są naturalne, instynktowne. (?) Silne repulsywne emocje wywołują sprzeciw wobec śmierci. Jednakże w sytuacji występowania mechanizmów obronnych zaprzeczania: ?aborcja nie może budzić wstrętu, ponieważ jest nieszkodliwa, dziecko abortowane nie jest dzieckiem?, itd., widok abortowanych ciał dzieci budzi nie tyle uczucia wstrętu, a złości i buntu charakterystycznych dla procesów demoralizacji osobowości.

Nasze plakaty:

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN