Szukaj
Close this search box.

O fanatyzmie partii Zieloni

Plakat na rondzie Śródka w Poznaniu wisi kilka dni, a już wywołuje emocje oglądających. Okazuje się bowiem, że bardzo dobrze spełnia swoją rolę - o akcji "Zadzwoń do posła" jest głośno, zewsząd spływają zgłoszenia, a mieszkańcy Poznania mogą zobaczyć, jak wygląda zabicie dziecka w I trymestrze ciąży. Plakat stał się już solą w oku radykalnej lewicy, w której imieniu partia Zieloni złożyła donos do prokuratury, o czym zdążyła już napisać Gazeta Wyborcza.

Plakat na rondzie Śródka w Poznaniu wisi kilka dni, a już wywołuje emocje oglądających. Okazuje się bowiem, że bardzo dobrze spełnia swoją rolę – o akcji „Zadzwoń do posła” jest głośno, zewsząd spływają zgłoszenia, a mieszkańcy Poznania mogą zobaczyć, jak wygląda zabicie dziecka w I trymestrze ciąży. Plakat stał się już solą w oku radykalnej lewicy, w której imieniu partia Zieloni złożyła donos do prokuratury, o czym zdążyła już napisać Gazeta Wyborcza.

„Nie godzimy się na zawłaszczanie przestrzeni publicznej przez fanatyków! – mówią działacze partii Zieloni, obrażając w ten sposób ponad 58 % społeczeństwa, bo tyle według sondażu IBRIS popiera całkowitą ochronę życia. Takie słowa w ustach członków małej, radykalnej partii, nie cieszącej się zbyt dużym poparciem, brzmią co najmniej dziwnie i z pewnością nie przysporzą im poparcia.

Tak słabe poparcie nie jest zresztą niczym dziwnym, biorąc pod uwagę poziom hipokryzji, jaki można tu dostrzec. Partia ta walczy ostatnio z całych sił o ratowanie… drzew. Jej członkowie organizują protesty przeciw wycinkom, jak i również przeciw nowelizacji ustawy o ochronie przyrody. Przy czym fakt ten nie przeszkadza im w walce o to, by można było legalnie zabijać ludzi. Innymi słowy: nie dla wycięcia drzewka i krzywdzenia psa, tak dla zabijania człowieka. Drzewa i zwierzęta, jak widać, są dla członków partii Zieloni ważniejsze. I to obrońcy życia mieliby być tu fanatykami?

Hipokryzją jest również twierdzenie, że plakat odbiera komukolwiek prawo do „samostanowienia zgodnie z wyznawanymi zasadami moralnymi”. Pomijając fakt, że członkowie partii mylą samostanowienie z decyzją o zabiciu drugiego człowieka, w jaki sposób to prawo miałby im zabierać plakat z „efektami” stanu, o który walczą Zieloni? Niezrozumiała jest również domniemana szkodliwość społeczna plakatu, już dawno obalona wyrokami sądów. Znamienne, że o szkodliwości społecznej swego czynu zapomnieli członkowie partii, tak chętnie zbierający podpisy pod projektem ustawy legalizującej zabójstwo na życzenie do 12 tygodnia ciąży oraz do końca ciąży w przypadku niezdolności dziecka do samodzielnego życia. Szkoda, że nie myśleli o szkodliwości społecznej, próbując forsować projekt, nakazujący uczestnictwo dzieci w zajęciach agresywnej edukacji seksualnej.

Nie mniej ciekawa jest retoryka Gazety Wyborczej, według której „plakat oburzył wielu poznaniaków , a przede wszystkim wiele poznanianek, które uważają, że aborcja powinna być indywidualną sprawą kobiet.” Ciekawe, jakie badania pokazały im, że przeciw życiu są w Poznaniu kobiety. Czy były to znajome dziennikarza „przypadkowo” przechodzące obok czy może świadkowie TVNu? Jak widać, dziennikarze tej gazety, swoim zwyczajem nie zadali sobie trudu sięgnięcia do źródeł i nowych statystyk. A może narracja o „kobietach za aborcją” jest prowadzona świadomie?

Cieszy fakt, że plakat przeraził środowiska skrajnie lewicowe. A skoro dostrzegają, jak bardzo przerażająca jest jego treść, może w końcu dostrzegą, jak przerażające jest to, co ona przedstawia i o co walczą? Nas również ta treść oburza, zwłaszcza że w Polsce dozwolone jest zabijanie dzieci większych od tego przedstawionego na plakacie. Dlatego obok zdjęcia dziecka jest recepta na to, jak możemy temu zapobiec. Zapraszamy więc do włączenia się w akcję.


Dołącz do akcji „Zadzwoń do Posła!” – dowiedz się więcej: www.proprawodozycia.pl/zadzwondoposla

 

[author] [author_image timthumb=’on’]http://www.proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2015/10/Karolina-Jurkowska.jpg[/author_image] [author_info]Karolina Jurkowska – wolontariusz w Fundacji Pro – Prawo do Życia[/author_info] [/author]

...

Więcej interesujących treści

lgbt w gdańsku

List otwarty do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Kierownik Centrali Doradczej Urzędu do Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP dr Erhardt Wetzel, w swoich wytycznych dotyczących Polski i Polaków z 25 listopada 1939 roku pisał: „Wszystkie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN