Ginekolog w USA tłumaczy, dlaczego zabija nienarodzonych w 3 trymestrze

W Polsce prawo zezwala na zabijanie pod pewnymi warunkami aż do "granicy przeżywalności". Zwyczajowo uważa się za nią 24 tydzień ciąży, choć często zdarza się, że dzieci urodzone na skutek takiej aborcji przeżywają i umierają w męczarniach. Nie bada się również zasadności wyjątków - nie ma obowiązku wykonywania badań genetycznych.

Tymczasem w Nowym Yorku w USA prawo stało się jeszcze bardziej okrutne i to, co u nas słusznie szokuje, jest tam normą. Bowiem od kilku dni pod pewnymi warunkami można tam zabijać aż do końca ciąży. Co przerażające, znaleźli się ludzie, którzy takiego prawa bronią. Wśród nich jest Jennifer Gunter, ginekolog chwaląca się wykonywaniem aborcji po 24 tygodniu ciąży.

Jennifer tłumaczy swój czyn faktem, że nie były to aborcje “na życzenie”, ale wykonywane były najczęściej wtedy, gdy zaszło podejrzenie niepełnosprawności albo zagrożone było życie matki. Nie tłumaczy jednak, dlaczego w drugim przypadku nie można było po prostu wywołać porodu lub wykonać cesarskie cięcie, a koniecznie trzeba było dziecko zabić. Nie tłumaczy również, dlaczego zabijała ludzi z powodu ich niepełnosprawności i dlaczego uważa ich za gorszych, a ich życie, nawet to najkrótsze, za niewarte przeżycia.

Wśród nienarodzonych zabitych przez Gunter znalazło się dziecko z bezmózgowiem. Lekarka tłumaczy, że odebrała mu życie, gdyż matka miała dość, iż każdy dotykał jej brzucha i pytał się o dziecko. Był również człowiek ze zdiagnozowaną wadą genetyczną, uniemożliwiającą samodzielne życie. Warto tu zaznaczyć, że za wadę przeszkadzającą w samodzielności uważany jest choćby zespół Downa.

“Jeśli ktoś stwierdzi, że nie są to wystarczające przesłanki – kłamie”- twierdzi Gunter. Zarzucając jednak kłamstwo obrońcom życia, sama mija się z prawdą. Żadna niepełnosprawność ani sytuacja życiowa nie jest powodem do zamordowania człowieka. Bez względu na to czy jest to 1 czy 3 trymestr albo nawet życie po urodzeniu.

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN