Szukaj
Close this search box.

Argentyński lekarz ukarany za uratowanie dziecka z aborcji

Dwa lata temu również polskie media rozpisywały się o argentyńskim lekarzu, któremu groziły dwa lata więzienia za uratowanie dziecka z aborcji. Dr Leandro Rodríguez Lastra odmówił "dobicia" dziecka kobiety, która wcześniej zażyła pigułkę aborcyjną i podjął decyzję o uratowaniu go. Maluszek urodził się w 35 tygodniu ciąży i dziś ma cztery lata.

Mimo pozytywnego finału sprawy, ordynatora szpitala oskarżono o niedopełnienie obowiązku, którym była… pomoc w zamordowaniu dziecka. Warto zaznaczyć, że 19-letnia matka zgłosiła się z powikłaniami po pigułce i była już w 23 tygodniu ciąży. Gdyby więc lekarz nie podjął słusznej decyzji, dziecko mogłoby urodzić się i tak, w dodatku być niepełnosprawne, podobnie jak dziecko kobiety z Polski, która próbowała dokonać aborcji w podobny sposób. Dziecko z Argentyny ostatecznie zostało zaadoptowane.

O sprawie pisaliśmy już świeżo po doniesieniach. Dziś wiadomo, że lekarz został skazany na rok i dwa miesiące więzienia w zawieszeniu oraz dwa lata i cztery miesiące pozbawienia praw do pełnienia funkcji w placówkach publicznych.

Dziś muszę cierpieć niesprawiedliwość, ale nie będę klękać przed nikim. NIKT TUTAJ SIĘ NIE PODDA! Nie zmuszą nas do zabijania. Godna praca to obrona wolności. BĄDŹMY WOLNI! Ratowanie życia nie jest przestępstwem.” – napisał Leandro Rodríguez Lastra po ogłoszeniu wyroku.

Źródła:
https://opoka.news/…

https://www.facebook.com/photo/…

...

Więcej interesujących treści

swiadoma bezpieczna ja

„Świadoma, bezpieczna ja”, która zabija swoje dziecko

Program „Świadoma, bezpieczna ja” jest pakietem rozwiązań przedstawionym przez Ministerstwo Zdrowia, pod wodzą minister Izabeli Leszczyny. W praktyce jednak pod płaszczykiem „poczucia bezpieczeństwa zdrowotnego kobiet”

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN