Zakaz jazdy samochodów pro-life po stolicy uchylony przez Wojewodę Mazowieckiego! Do zobaczenia w Warszawie

Wojewoda mazowiecki unieważnił uchwałę, która miała zakazywać nam prowadzenia kampanii za życiem za pomocą furgonetek pro-life. Przypominamy, że do wojewody wpłynęło w tej sprawie aż 11 wniosków!

Rada Miasta Stołecznego Warszawy wprowadziła zakaz poruszania się furgonetkami za życiem 8 lipca 2021 roku. Od początku wiadomo było, że zrobiła to bezprawnie. Zakaz “poruszania się na obszarze Miasta Stołecznego Warszawy pojazdami oklejonymi zdjęciami, plakatami, banerami lub transparentami zawierającymi treści drastyczne, w szczególności przedstawiające zwłoki lub szczątki ludzkie oraz części płodu ludzkiego” miał uderzać bezpośrednio w nas.

6 sierpnia Konstanty Radziwiłł, Wojewoda Mazowiecki uchylił rażącą uchwałę. Za tym, jak bardzo naruszała ona porządek prawny, świadczy fakt, iż przeciwko tej uchwale protestowała również Prokuratura Okręgowa.

Oczywiście cieszy nas to rozstrzygnięcie, powstrzymujące nieco samowolne zapędy proaborcyjnych polityków. Przypomnijmy, że to właśnie w Warszawie wyrzucono nas z lokalu, przyznając jednocześnie lokale organizacjom proaborcyjnym i tęczowym.

Tworzenie “państwa w państwie” radnym Warszawy się nie udało. Warszawiaków oraz osoby z całej Polski zapraszamy do działania razem z nami! Zachęcamy do wypełnienia formularza: https://stronazycia.pl/fundacja/komorki/

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN