Rada Europy zaniepokojona faktem, że w Polsce nie chcą przymuszać do aborcji

Rada Europy wyraziła zaniepokojenie faktem, że w Polsce nie zrobiono nic, by ułatwić kobietom dostęp do legalnej aborcji. Chodzi tu dokładniej o aborcję w wyniku tak zwanego czynu zabronionego, czyli choćby gwałtu czy też czynu kazirodczego.

Nie jest tajemnicą, że rocznie przypadków aborcji z powodu czynu zabronionego jest naprawdę niewiele. Biorąc pod uwagę lata 2002-2016, jest to około 2-3 aborcji rocznie. Źle to wygląda w statystykach, na które chcieliby się powoływać aborcjoniści. Wymyślili więc, że takich aborcji nie ma, bo trudno ją wykonać. Nie jest to prawdą, gdyż mimo możliwości powołania się na klauzulę sumienia, wciąż znajdują się pseudolekarze, którzy zamiast chronić życie, odbierają je.

Jednak najbardziej kuriozalny jest fakt, że monitoring Rady Europy dotyczył między innymi głośnej historii “Agaty” – dziewczyny, którą przymuszono do aborcji. Przypomnijmy – 14-letnia dziewczyna zaszła w ciążę w wyniku współżycia z 15-letnim chłopakiem. Jej matka uznała sprawę za gwałt, jednak zamiast postawić przed sądem domniemanego sprawcę, przywiozła do szpitala córkę w celu wykonania “zabiegu” aborcji. Jednak sama dziewczyna w wyniku rozmów z ludźmi wokół zrezygnowała z takiej możliwości. W sprawę zaangażowała się była premier Ewa Kopacz, pomagając matce. Mimo kilkukrotnego sprzeciwu samej dziewczyny i działania innych osób, którzy postawili zarzut nakłaniania małoletniej do aborcji, a dziewczynę odseparowali chwilowo od matki, umieszczając w pogotowiu opiekuńczym, nienarodzone dziecko w końcu zabito.

Sprawa nie jest i nie była niczym innym, jak okrutnym naciskiem na biedną 14-letnią dziewczynę, której zabito dziecko. Trudno byłoby powiedzieć, że zabiła je ona sama, gdyż rękami i nogami wręcz broniła się przed aborcją, zanim zaszczuta zamilkła i nagle zniknęła z przestrzeni medialnej. Krew na rękach ma z pewnością premier Ewa Kopacz, ma ją również matka dziewczyny. Ma ją także Gazeta Wyborcza, która manipulowała historią i która dziś skwapliwie pisze o “niepokoju” Rady Europy. 

Rada Europy nie jest zaniepokojona przymuszaniem kobiet do aborcji. Nie interesują ją naciski lekarzy na kobiety spodziewające się dziecka z niepełnosprawnością, nie interesowały ją naciski na nastolatkę, która chciała zachować dziecko przy życiu. Mało tego, Rada Europy uważa, że było to utrudnianie kobietom dostępu do legalnej aborcji.

Czyżby Rada Europy, wespół z Gazetą Wyborczą, uznawała, że w pewnych przypadkach ten dostęp powinien być przymusowy? 

Źródła:
http://wyborcza.pl/…europejskiego.html
https://www.rp.pl/…Agaty–.html
http://www.fronda.pl/…-lublina,2189.html

...

Więcej interesujących treści

Byliśmy na Spotkaniu Młodych w Krakowie!

W ubiegłą niedzielę, 26 listopada, jako Fundacja Pro–Prawo do życia, uczestniczyliśmy w SMAK – Spotkaniu Młodych Archidiecezji Krakowskiej. Był to już drugi raz, kiedy mieliśmy

Rozważania adwentowe 2023 – I 

W Ewangelii na uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny, Pan Jezus przypomina nam o sądzie, który czeka nas na końcu czasów. Każdy z nas

Makabryczne prawo w Michigan

Gubernator stanu Michigan Gretchen Whitmer podpisała ustawy, które znoszą zakaz aborcji przez częściowy poród, eliminują obowiązek przestrzegania zdrowotnych standardów przez placówki aborcyjne oraz nadają im

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN