Szukaj
Close this search box.

Przeżyła własną aborcję. Nagle uznali ją za człowieka

Media donoszą o dziewczynce z Boliwii, która przeżyła własną aborcję. Nie jest to niczym niespotykanym, szczególnie że próbowano ją zabić w 26. tygodniu ciąży, a nawet dzieci urodzone w 22. tygodniu mają szansę przeżyć.

Nie dziwi więc fakt, że przeżyła – również w Polsce aborcje przeżywa sporo dzieci skazanych na śmierć ze względu na podejrzenie choroby. Nikt im nie pomaga, odkłada się je na bok, gdzie umęczone czasem nawet wielogodzinnym cierpieniem umierają w męczarniach, dusząc się.

Z Viktorią z Boliwii było jednak inaczej. Córka 14-letniej dziewczyny przeżyła i choć jej stan jest nadal ciężki, a w chwili przyjścia na świat ważyła 1,1 kg, dziś ma się coraz lepiej. Lekarze nadal walczą o jej życie. Decydujące będą najbliższe tygodnie.

Najdziwniejsze jest jednak podejście rodziny dziewczynki. Viktorię zdecydowano się zabić, gdyż była dzieckiem z gwałtu. Do aborcji matkę zachęcała rodzina. Dziś ta sama rodzina roztkliwia się wręcz nad Viktorią, oferując opiekę i wsparcie. Siostra matki Viktorii już zapowiedziała, że gotowa jest podjąć się wychowania dziecka.

Wokół roi się więc od dobrych ludzi: lekarzy ratujących życie, osób chcących zaopiekować się Viktorią. Biorąc pod uwagę stan maleństwa i fakt, że 14-letniej matce wsparcie z pewnością się przyda, są to dobre wiadomości. Tylko dlaczego ci sami „dobrzy ludzie” jeszcze kilka dni temu bez mrugnięcia okiem próbowali dziewczynkę zamordować i wręcz zachęcali do tego matkę?

Viktoria nie stała się człowiekiem, bo przeżyła swoją aborcję. Była nim długo wcześniej. Próbowano zabić człowieka – zastanawiający jest fakt, czy przeżycie dziecka wpłynie jakoś na poglądy tych ludzi.

Źródło: https://www.pch24.pl/…lepiej,72320,i.html

...

Więcej interesujących treści

Wyrok

KOMENTARZ DO WYROKU

Przeprosiny

Przepraszam osoby uznane za pokrzywdzone przez Sąd Rejonowy w Gdańsk-Południe w sprawie II K 194/21. Mariusz Dzierżawski

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN