Szukaj
Close this search box.

Pierwsza pikieta antyaborcyjna w Olkuszu! Tak reagowali ludzie – relacja

Od kilku lat w Olkuszu odbywają się regularnie Różańce publiczne o powstrzymanie aborcji (zawsze 2. sobota miesiąca o 12:00 na Rynku). Postanowiliśmy oprócz nich zorganizować z końcem kwietnia pierwszą antyaborcyjną pikietę. Odbyła się ona nieopodal olkuskiego dworca autobusowego. Miejsce było nieprzypadkowe, mijały nas dziesiątki i setki samochodów, a także wiele osób pieszych.

Pewna pani podeszła do nas, by wypytać o pewne kwestie związane z aborcją; miała te same poglądy, ale jak powiedziała, chciała sprawdzić, czy stoimy z banerami, bo tak nam ktoś kazał, czy naprawdę wiemy, co robimy…

Grupa nastolatków wyśmiała pikietę, a inni zrobili sobie „selfie” z plakatem. Ciekawe, czy tak samo zachowaliby się wobec pikiety przedstawiającej zabite dzieci – ofiary rosyjskiej agresji na Ukrainę?

Pewien młody chłopak, po kilkunastu minutach wahania, podszedł do nas i stwierdził, że to wstyd dla miasta Olkusz, aby pozwalać nam na takie manifestacje, na co odpowiedzieliśmy, że to wstyd, iż w ogóle musimy to robić. Wstyd, że w naszym państwie, w XXI wieku, przy obecnych możliwościach pomocowych i przy jasnym stanowisku nauki, że życie człowieka zaczyna się od poczęcia, nadal można bezkarnie mordować nienarodzone dzieci.

Decydenci, politycy, śledczy i ustawodawcy robią niewiele albo zgoła nic, aby powstrzymać tę falę przemocy wobec bezbronnych dzieci. W tej sytuacji to my podejmujemy się tego zadania, by pokazywać skutki aborcji, budzić sumienia i ostrzegać, że aborcja to zabójstwo. Te działania są skuteczne, skoro wywołują tak wiele ataków na nas. Wiemy też o dzieciach uratowanych od aborcji dzięki temu, że ich matki zobaczyły takie zdjęcia.

Dla życia i prawdy warto walczyć, mimo wszelkich przeciwności.

Dołącz do nas!

...

Więcej interesujących treści

swiadoma bezpieczna ja

„Świadoma, bezpieczna ja”, która zabija swoje dziecko

Program „Świadoma, bezpieczna ja” jest pakietem rozwiązań przedstawionym przez Ministerstwo Zdrowia, pod wodzą minister Izabeli Leszczyny. W praktyce jednak pod płaszczykiem „poczucia bezpieczeństwa zdrowotnego kobiet”

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN