Szukaj
Close this search box.

Okiem Pro-lifera: Stanowczy sprzeciw wobec in-vitro!

Kapituła nagrody biskupa katowickiego Lux ex Silesia, przyznała ją w tym roku profesorowi Marianowi Zembali, Ministrowi Zdrowia w 2015 roku. Marian Zembala odpowiada za wprowadzenie w Polsce niemoralnej procedury in vitro, a wydane przez niego rozporządzenia wykonawcze obowiązują do dziś.

Metoda in-vitro nikogo nie leczy. Nie rozwiązuje istniejących problemów, lecz tworzy nowe. Dzieci poczęte na szkle są traktowane jak produkty podlegające selekcji. Wybiera się te uznane za najlepsze i tylko one mają szansę na dalszy rozwój pod sercem matki. Pozostałe dzieci są zamrażane lub zabijane. Kościół katolicki od samego początku sprzeciwia się metodzie in-vitro, bowiem jest ona sprzeczna z prawem do życia i poszanowaniem godności każdego człowieka.

Wręczenie nagrody, przewidziane na 10 października, spowoduje zgorszenie wiernych. Zachęcamy Państwa do wyrażenia sprzeciwu poprzez podpisanie petycji: https://petycjaonline.pl/katolicka-nagroda-nie-dla-promotora-in-vitro/

Aktualizacja: Archidiecezja Katowicka podała w swoim komunikacie, że ze względu na pilny i niespodziewany wyjazd służbowy Pana Prof. dr. hab. n. med. Mariana Zembali nie odbędzie się planowana uprzednio w tym terminie uroczystość przekazania nagrody Lux ex Silesia.

Także mogą Cię zainteresować:

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN