Szukaj
Close this search box.

Anglia: Ponownie aresztowana za modlitwę w myślach

Isabell Vaughan-Spruce została ponownie aresztowana za modlitwę w myślach. Według policji złamała ona Public Space Protection Order (Nakaz Ochrony Przestrzeni Publicznej), który tego zabrania.

PSPO, który wszedł w życie 13 października 2022 roku pociąga do odpowiedzialności każdego, kto „wyrazi” a nawet „usiłuje wyrazić” „aprobatę/dezaprobatę w związku ze sprawami powiązanymi z usługami aborcyjnymi w jakikolwiek sposób. Zalicza się do tego, ale nie ogranicza się do nich środki graficzne, słowne lub pisane, modlitwę lub doradztwo” w przestrzeni otaczającej placówkę aborcyjną. Akt prawny nie tylko penalizuje pokazywanie prawdy, pomoc, czy nawet chęć pomocy kobietom w rozterce, ale również myśli, gdy ktoś modli się w ciszy.

Nie pierwszy raz Isabel modliła się w ciszy przed placówką aborcyjną. Niedawno sąd orzekł w jej sprawie, że modlitwa w myślach nie stanowi złamania prawa. Tymczasem tydzień później aresztowano ją znowu. Doprecyzowaniem PSPO ma się teraz zająć parlament. Samo bowiem używanie terminu „nie ogranicza się do nich” w akcie prawnym powoduje, że osoba przebywająca w strefie otaczającej placówkę aborcyjną może być aresztowana za coś jeszcze, cokolwiek, co przyjdzie na myśl „stróżom prawa”.

Znakiem naszych czasów jest to, że podczas gdy dzieci są torturowane i mordowane, prawo ściga nie sprawców, ale tych, którzy kilka metrów dalej modlą się za nie. Czy może być większe niezrozumienie tego, co jest dobrem, a co złem?

Źródło: https://www.lifesitenews.com/(…)

Przeczytaj również:

...

Więcej interesujących treści

Wyrok

KOMENTARZ DO WYROKU

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN