Szukaj
Close this search box.

4 homoseksualistów dziennie zakaża się w Niemczech wirusem HIV

Niemiecki Instytut Roberta Kocha opublikował nowe dane dotyczące zakażeń wirusem HIV w 2019 roku. Wynika z niego, że ponad 60% z nich dotyczy grupy MSM, czyli mężczyzn współżyjących z innymi mężczyznami.

Wg statystyk RKI łącznie w zeszłym roku wirusem HIV zakaziło się 2600 osób (wzrost o 100 przypadków w porównaniu z 2018 r.) Z tego aż 1600 stanowili homoseksualni mężczyźni. Są to dane szacunkowe, biorące pod uwagę odsetek, który dowiaduje się o infekcji po jakimś czasie.

Z kolei wg RKI w zeszłym roku na HIV/AIDS zmarło w Niemczech 380 osób. W sumie zdaniem instytutu w Niemczech żyje ok. 90 tys. osób chorych na HIV/AIDS, z czego ok. 56 tys. stanowią homoseksualni mężczyźni.

Dlaczego odsetek zachorowań wśród homoseksualistów jest tak wysoki? Ma to związek z ich „stylem życia”, który opisał jakiś czas temu w wywiadzie portalu Interia lewicowy seksuolog prof. Zbigniew Izdebski. Stwierdził, że wg jego badań mają oni średnio aż 200 partnerów seksualnych w ciągu życia. Więcej o konsekwencjach takiego stylu życia można dowiedzieć się z infografiki fundacji Pro-Prawo do Życia.

Źródła:
https://www.queer.de/detail.php?article_id=37613
https://www.rki.de/…publicationFile

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN