Szukaj
Close this search box.

Z kim spotkamy się w Niebie?

Listopadowe święta kierują nasze myśli w stronę osób, które odeszły już tego świata. 1 listopada wspominamy tych, którzy znosząc wiele przeciwności i służąc bliźnim, zasłużyli swoim życiem na chwałę Nieba. Nie tylko ci kanonizowani i beatyfikowani, ale również ci, których heroizm w codziennych okolicznościach życia nie został zauważony przez ludzi. Pan Bóg jednak widzi serca  i dostrzega prawdziwą wielkość, która często przejawia się w rzeczach małych. Po osiągnięciu chwały niebieskiej, święci wstawiają się za nami, którzy pielgrzymujemy, walcząc z przeciwnościami. 

W Dzień Zaduszny wspominamy wiernych zmarłych, którzy trafili do Czyśćca. W decydującym wyborze opowiedzieli się po stronie Boga, ale zanim znajdą się w Niebie, muszą się oczyścić. Są już pewni zbawienia, ale cierpią, nie mogąc oglądać Boga. My, pielgrzymujący na ziemi, pewności zbawienia nie mamy, ale możemy pomóc duszom czyśćcowym, modląc się za nie i uzyskując dla nich odpusty. Dzięki temu sami zbliżamy się do Nieba.  

Modląc się za zmarłych wyrażamy nadzieję, że spotkamy się z nimi w Niebie. Taki jest ostatecznie cel naszych modlitw, odwiedzania cmentarzy i dbania o groby. To nie tylko sprawa pamięci, ale rzeczywistości, której się spodziewamy i ku której zmierzamy. 

Warto, szczególnie w tych dniach, pamiętać o dzieciach, które nie ujrzały światła dziennego. Kościół wspomina 28 grudnia Świętych Młodzianków, zamordowanych na rozkaz Heroda, który chciał zgładzić Chrystusa. Nie trudno odnaleźć podobieństwa między Świętymi Młodziankami, a ofiarami aborcji. Możemy więc mieć nadzieję, że spotkamy się w Niebie z dziećmi zabitymi przed narodzeniem. Liczbę ofiar aborcji w Polsce liczy się w milionach. Jak wiele straciliśmy przez to, że nie mogły się urodzić! Miejmy nadzieję, że trafimy do Nieba i tam się o tym dowiemy. Walcząc o prawo do narodzin dla każdego dziecka, budujemy więź z wszystkimi Świętymi Młodziankami w Niebie i zwiększamy szansę, że się z nimi spotkamy. Walka, którą prowadzimy jest walką duchową, potrzebujemy ich wsparcia z Nieba już teraz. Pamiętajmy o tym w naszych modlitwach. 

Aborcja jest bez wątpienia dziełem szatańskim, skierowanym przeciwko Bogu i niszczącym człowieka.  

...

Więcej interesujących treści

Kolejne szpitale zabiją dzieci – mamy nowe dane!

W kolejnych polskich szpitalach wykonuje się aborcje z tzw. wskazań psychiatrycznych u matki dziecka. Przyczyną są m.in. depresja, nerwica natręctw, a nawet… uzależnienie od nikotyny.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN