Szukaj
Close this search box.

W Oleśnicy zabito w 2022 roku 75 nienarodzonych dzieci!

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego mogło się wydawać, że aborcji w szpitalach już prawie nie będzie się wykonywać. Jednak dalej są szpitale, w których zabija się nienarodzone dzieci, a w jednym z nich przeprowadza się aż 3 razy więcej aborcji niż przed wyrokiem TK.

W 2022 roku w szpitalu w Oleśnicy zabito przez aborcję aż 75 nienarodzonych dzieci. Jak to możliwe, skoro Trybunał zakazał zabijania dzieci podejrzanych o choroby, a wcześniej w tej samej placówce wykonywano średnio 25 aborcji?

Po tym jak polskie prawo zaczęło zabraniać zabijania dzieci podejrzanych o chorobę lub wadę genetyczną, nagle w oleśnickim szpitalu pojawiły się aborcje z tzw. przesłanek psychiatrycznych. Oznacza to, że kobiety otrzymały od psychiatry zaświadczenie o tym, że ciążą może zagrażać jej zdrowiu psychicznemu. Wcześniej aborcji z tych powodów w ogóle nie wykonywano.

Więcej o tym co obecnie dzieje się w szpitalu w Oleśnicy można posłuchać na filmie Anny Szczerbatej z Fundacji Pro – Prawo do życia.

100 tys. aborcji w Hiszpanii

Aborcje z powodu wskazań psychiatrycznych masowo przeprowadzano również w Hiszpanii. W 1985 roku wprowadzono podobne prawo do tego obecnie w Polsce, 4 lata później wykonywano już ponad 30 tysięcy aborcji, a w 2006 roku aż 101 592.

Szybko okazało się, że nowe przepisy są tylko fikcją, która w rzeczywistości oznaczała zabijanie nienarodzonych na życzenie. Aborterzy omijali prawo dzięki niemoralnym psychiatrom, którzy za odpowiednią opłatą wypisywali kobiecie zaświadczenie, że poród stanowi zagrożenie dla jej zdrowia psychicznego. W praktyce istniały nawet kliniki aborcyjne, które zatrudniały takich psychiatrów.

Wadliwe polskie prawo również pozwala obecnie na wykonywanie aborcji z tzw. przesłanek psychiatrycznych. Dlatego powinno się jak najszybciej wprowadzić całkowity zakaz aborcji w Polsce, aby nie dopuścić do tragedii na taką skalę jak w Hiszpanii.

...

Więcej interesujących treści

lgbt w gdańsku

List otwarty do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Kierownik Centrali Doradczej Urzędu do Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP dr Erhardt Wetzel, w swoich wytycznych dotyczących Polski i Polaków z 25 listopada 1939 roku pisał: „Wszystkie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN