Szukaj
Close this search box.

W imię Życia! Pikieta w obronie nienarodzonych – relacja z Lublina

W czwartek 26 listopada br. wolontariusze lubelskiej komórki Fundacji Pro Prawo do Życia zorganizowali kolejną pikietę antyaborcyjną.

W czwartek 26 listopada br. wolontariusze lubelskiej komórki Fundacji Pro Prawo do Życia zorganizowali kolejną pikietę antyaborcyjną.

Tym razem przed ratuszem miasta Lublin mieliśmy dwa banery – jeden informujący o tym, czym jest aborcja, a drugi o in – vitro. Także tym razem stanęliśmy ze sprzętem nagłaśniającym, z którego co chwilę rozbrzmiewały nagrania wyjaśniające, czym jest  aborcja.

Zarówno plakaty, jak i rozbrzmiewający głos z megafonu przyciągały zainteresowanie przechodniów.
Tym razem było spokojniej – było mniej negatywnych odniesień się, co do naszej obecności w tym miejscu niż poprzednio.

Pewna przechodząca młoda kobieta głośno i stanowczo wyraziła swoje przeciwne „stanowisko” – „Jestem za aborcją”, ale nie podeszła i nie poruszyła tego tematu. Czyżby obawiała się tego, że stanie przed prawdą?

Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów i gestów poparcia ze strony przechodniów, np. przechodzący kapłan ukłonił się i zdjął kapelusz z głowy – prosty gest, a jak wiele mówiący. Także i dziś przechodzący zatrzymywali się, by wsłuchać się w nagranie płynące z głośnika.

Chcesz zostać obrońcą bezbronnych?
Przyjdź!

[author] [author_image timthumb=’on’]http://www.proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2015/11/Sylwia-Skwarek.jpg[/author_image] [author_info]Sylwia Skwarek – wolontariuszka lubelskiej komórki Fundacji Pro-prawo do życia[/author_info] [/author]

...

Więcej interesujących treści

Kolejne szpitale zabiją dzieci – mamy nowe dane!

W kolejnych polskich szpitalach wykonuje się aborcje z tzw. wskazań psychiatrycznych u matki dziecka. Przyczyną są m.in. depresja, nerwica natręctw, a nawet… uzależnienie od nikotyny.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN