W Francji już wkrótce aborcja do momentu porodu?

Francuski Parlament zajął się projektem ustawy, procedowanym w lipcu ubiegłego roku przez niższą izbę Parlamentu tego kraju, który przemyca do prawa francuskiego przepis zezwalający na aborcję aż do momentu porodu! Co więcej ustawa ta w założeniu ma zezwalać na in vitro dla par lesbijskich i samotnych kobiet, choć do tych postulatów Senat zgłosił wątpliwości.

Francja dąży więc do sytuacji, w której dziecko ma być już wprost towarem, który można sobie wyprodukować lub też unicestwić, jeśli się na przykład zmieniło zdanie. W kontekście niestabilnej sytuacji w kraju i na świecie, gdzie wielu boi się, że nie otrzyma opieki zdrowotnej, wprowadzenie prawa, które odmawia człowieczeństwa dziecku, wydaje się strzałem w kolano.

Jeśli bowiem dziecko, które ma przed sobą całe życie staje się niewarte poszanowania czy ratowania, to czym dla prawa francuskiego ma być dorosły lub starzec? Czy również i tam nazistowska i komunistyczna idea „przydatności społecznej” będzie wiodła prym?

Źródło: https://www.pch24.pl/…porodu,81325,i.html

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN