Szymon Hołownia popiera tzw. kompromis aborcyjny i związki partnerskie

Jednym z kandydatów przyszłorocznych wyborach prezydenckich będzie pisarz i prezenter telewizyjny Szymon Hołownia. Ktoś niezbyt dobrze zaznajomiony z jego wypowiedziami mógłby pomyśleć, że jest kandydatem pro-life i osobą, która będzie bronić tradycyjnej rodziny przed tęczową rewolucją. Niestety nic z tych rzeczy.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia ukazał się w „Gazecie Wyborczej” wywiad z Hołownią, w którym pytany był m.in. właśnie o te kwestie. Trzy razy powtórzył w nim, że jest zwolennikiem obecnych przepisów, czyli tzw. kompromisu aborcyjnego. Na jego podstawie morduje się obecnie ponad 1000 nienarodzonych dzieci rocznie. Oto co dokładnie powiedział:

Uważam, że w obecnej sytuacji w Polsce nie należy zmieniać obowiązującej ustawy, naruszać owego „kompromisu”, wspartego przecież orzeczeniem TK. Bo jego naruszenie może skończyć się czymś bardzo złym zarówno w krótkiej, jak i długiej perspektywie.

To samo powiedział m.in. kiedy prowadzący zapytał go o to, czy maszerował w czarnych marszach.

Nie. Choć – powtarzam – jestem przeciwnikiem zmiany obecnej ustawy”.

Warto pamiętać, że Szymon Hołownia jako dziennikarz pracował m.in. dla proaborcyjnych stacji TVN i tygodnika „Newsweek”.

Kandydat na prezydenta RP poparł również jeden z głównych postulatów lobby LGBT, czyli wprowadzenie tzw. związków partnerskich:

Nie uważam natomiast za konieczne wetowanie ustawy o związkach partnerskich, gdyby taka została kiedyś uchwalona”.

Ciekawe jest to, że Szymon Hołownia bardzo pochlebnie wyraża się również o Rzeczniku Praw Obywatelskich Adamie Bodnarze. Bodnar wprost popiera środowisko LGBT i legalne zabijanie dzieci w łonach matek.

Często rozmawiam z moim serdecznym i mądrym kolegą Rzecznikiem Praw Obywatelskich Adamem Bodnarem. On, zdaje się, nie podziela mojej wiary. Czy to znaczy, że nie uważam go za rzecznika także moich praw? Ależ skąd!” – mówi.

Adam Bodnar w związku ze swoimi proaborcyjnymi poglądami i działaniami został w tym roku nominowany przez Fundację Pro-Prawo do Życia do tytułu Herod Roku 2019. Rzecznik Praw Obywatelskich popiera również organizowanie tęczowych piątków w szkołach.

Jak zatem widać, poglądy Szymona Hołowni są jednoznaczne. A jeżeli ktoś nazywa go kandydatem antyaborcyjnym lub konserwatywnym, to oznacza jedynie, że nie zna jego wypowiedzi na te tematy.

Źródła:
https://wyborcza.pl/…przeszkadzal.html
https://stronazycia.pl/herod-2019/

Zdjęcie: Aleksander Durkiewicz [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

...

Więcej interesujących treści

Byliśmy na Spotkaniu Młodych w Krakowie!

W ubiegłą niedzielę, 26 listopada, jako Fundacja Pro–Prawo do życia, uczestniczyliśmy w SMAK – Spotkaniu Młodych Archidiecezji Krakowskiej. Był to już drugi raz, kiedy mieliśmy

Rozważania adwentowe 2023 – I 

W Ewangelii na uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny, Pan Jezus przypomina nam o sądzie, który czeka nas na końcu czasów. Każdy z nas

Makabryczne prawo w Michigan

Gubernator stanu Michigan Gretchen Whitmer podpisała ustawy, które znoszą zakaz aborcji przez częściowy poród, eliminują obowiązek przestrzegania zdrowotnych standardów przez placówki aborcyjne oraz nadają im

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN