plebiscyt

HEROD 2019

Codziennie w polskich szpitalach aborterzy zabijają średnio troje dzieci. Aborterzy zabijają legalnie, bo politycy utrzymują mordercze prawo, a Trybunał Konstytucyjny przez 2 lata nie znalazł czasu na zbadanie tego prawa z Konstytucją. W Sejmie, Trybunale i wśród ginekologów są ludzie, którym nie zależy na tym, aby dzieci z Zespołem Downa mogły się urodzić. 
 
Mają inne interesy. W tym roku do tytułu Heroda internauci nominowali Julię Przyłębską, Adama Bodnara oraz Łukasza i Gizelę Jagielskich. Kto z nich powinien zostać uznany Herodem Roku 2019?

Głosowanie zakończyło się 28.12.2019 r.

Kliknij nazwisko aby rozwinąć opis

Jest Rzecznikiem Praw Obywatelskich, ale prawa do życia dzieci nienarodzonych nie uważa za godne obrony. Od początku swojej kadencji konsekwentnie upomina się o możliwość zabijania dzieci w każdym szpitalu w Polsce. Opowiada się za dostępnością pigułek wczesnoporonnych bez recepty.
Łukasz Jagielski jest od początku 2016 r. ordynatorem na oddziale ginekologiczno-położniczym w Powiatowym Zespole Szpitali w Oleśnicy. Od tego momentu zaczęto tam zabijać nienarodzone dzieci. Wspólnie z żoną – Gizelą Jagielską – prowadzi gabinet ginekologiczny. Łukasz Jagielski pozwał działaczy Fundacji Pro – Prawo do Życia, bo pokazywali prawdę o działalności jego i jego żony.
Prezes Trybunału Konstytucyjnego. Doprowadziła do tego, że TK nie zajął się wnioskiem posłów o zbadanie konstytucyjności przepisów, które pozwalają na zabijanie dzieci w łonach matek z powodu podejrzenia choroby. Interesy polityczne ceni wyżej niż prawo do życia bezbronnych dzieci. Blokując wniosek przyczyniła się do tego, że w dalszym ciągu w polskich szpitalach zabijane jest troje dzieci dziennie.