Szukaj
Close this search box.

Słowacy domagają się prawa chroniącego życie

Według szacunków, nawet sto tysięcy osób wzięło udział w Marszu dla Życia i Rodziny w Bratysławie! Jego uczestnicy domagali się zakazu aborcji na Słowacji. Niesiono transparenty z takimi napisami, jak: "Człowiek jest człowiekiem, niezależnie od rozmiaru" oraz "Kto zabija nienarodzone dziecko, zabija przyszłość narodu".

Obecnie prawo aborcyjne na Słowacji jest okrutne. Zabijanie nienarodzonych na życzenie jest możliwe do 12 tygodnia ciąży, a z przyczyn zdrowotnych do 24 tygodnia. Jednak, jak pokazują statystyki, aborcji przeprowadza się mniej niż jeszcze dekadę temu. Warto jednak pamiętać, że w statystyki nie wlicza się pigułek „po”, mających działanie antynidacyjne, a więc groźnych dla organizmu powstałego już po zapłodnieniu.

Coraz więcej Słowaków opowiada się za życiem, a w ich Parlamencie czekają aż cztery projekty ustaw, których zwolennicy starają się, częściowo przynajmniej, ograniczyć zabijanie nienarodzonych.

Pierwszy projekt postuluje wprowadzenie prawa podobnego do tego, które obowiązuje w Polsce (trzy przesłanki umożliwiające legalne zabicie dziecka). Zgodnie z drugim projektem, zabicie dziecka miałoby być legalne do 7 tygodnia (gdy można wykryć bicie serca). Autorzy trzeciej propozycji chcieliby zostawić legalną aborcję do 8 tygodnia ciąży. Z kolei czwarty projekt koncentruje się bardziej na zasiłkach i procedurach pomocy społecznej.

Również Polacy popierają próby zmian prawa aborcyjnego na Słowacji, wspierając zarówno duchowo, jak i konkretami. Zaledwie rok temu w Krośnie na drodze na Słowację zawiesiliśmy bilbordy antyaborcyjne, z napisami po polsku i słowacku, pokazujące że aborcja jest zabójstwem. Plakaty odbiły się szerokim echem w lokalnym środowisku, szczególnie że wisiały przy ruchliwej drodze. Kto wie, ile osób dzięki nim wróciło do kraju z poczuciem, że prawo aborcyjne, które panuje na Słowacji, jest skrajnie niesprawiedliwe?

Źródło:
https://www.pch24.pl/…ustaw,71050,i.html
https://www.rp.pl/…aborcji.html

Fot. Anna Trutowska

...

Więcej interesujących treści

pikieta lodz

Pigułki aborcyjne zabijają! – pikieta w Łodzi

Co jakiś czas w Polsce znajdowane są ciała dzieci na płodowym etapie rozwoju. Prawdopodobnie większość z nich to ofiary pigułek aborcyjnych. Na forach aborcyjnych znajdują

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN