Szukaj
Close this search box.

Skandaliczna wypowiedź ministra Niedzielskiego. Podpisz apel do Jarosława Kaczyńskiego

Minister Zdrowia Adam Niedzielski ogłosił 12 czerwca, że każda Polka ma „prawo do aborcji” oraz wskazuje, że można dokonywać aborcji na podstawie przesłanki „zagrożenia zdrowia psychicznego matki”. W ocenie Fundacji Pro-Prawo do Życia oznacza to wprowadzanie w Polsce de facto aborcji na życzenie. Dotąd była bezkarna, teraz będzie legalna. Proszę podpisać nasz apel do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego o wycofanie rekomendacji dla ministra Niedzielskiego.

Adam Niedzielski zaznaczył w swoim wystąpieniu, że zdrowie powinno być w tych przypadkach definiowane bardzo szeroko, m.in. jako zdrowie psychiczne. Niedzielski zwrócił przy tym uwagę, że coraz częściej dochodzi w Polsce do aborcji z formalnej przesłanki „zagrożenia zdrowia psychicznego”.

Jak wynika ze statystyk, które Fundacja Pro-Prawo do Życia otrzymuje ze szpitali w całej Polsce, liczba aborcji z powodu „zagrożenia zdrowia psychicznego matki” rośnie bardzo szybko. Przykładem tej tendencji jest szpital w Oleśnicy. Do 2021 roku nie przeprowadzono tam ani jednej aborcji z przesłanki „zagrożenia zdrowia psychicznego matki”. Jednak już w 2022 roku aż 75 takich aborcji – najwięcej w Polsce. Co więcej, u 71 z 75 dzieci abortowanych w Oleśnicy z przesłanki „zagrożenia zdrowia psychicznego matki” stwierdzono podejrzenie chorób lub wad rozwojowych. 19 z tych 71 aborcji dotyczyło dzieci podejrzanych o zespół Downa.

My dzisiaj na oddziale na przykład mamy trzy kobiety, które są w trakcie terminacji ciąży z powodu trisomii 21 i zagrożenia zdrowia psychicznego (…). Przed chwilą przeszły zabieg wstrzyknięcia chlorku potasu, zatrzymały się serca ich dzieci” – w ten sposób opisuje aborcję w szpitalu w Oleśnicy ginekolog Gizela Jagielska. Wszystko dzieje się ponad dwa lata po wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Z kolei w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie wszystkie aborcje dokonane w 2022 roku przeprowadzono z formalnego powodu „zagrożenia życia lub zdrowia” matki. Podobną sytuację Fundacja obserwuje w szeregu innych szpitali.

Dzisiaj aborcja nielegalna jest bezkarna, choć zabija dziesiątki tysięcy najmniejszych Polaków każdego roku, a minister Niedzielski ogłasza „prawo do aborcji” dla każdej Polki, pozbawiając wyrok Trybunału Konstytucyjnego jakiegokolwiek znaczenia i zmuszając szpitale i lekarzy do zabijania bezbronnych” – mówi Mariusz Dzierżawski, Członek Zarządu Fundacji Prawo do Życia.

Wypowiedź ministra Niedzielskiego jest również formą wywierania nacisku na lekarzy, którzy nie chcą zabijać poczętych dzieci. Teraz najmniejsza sugestia będzie sygnałem, że zabijać muszą, bo inaczej poniosą surowe konsekwencje. Jego wystąpienie zbiega się również w czasie z reklamowanym przez organizacje aborcyjne w mediach procederem zachęcania Polek do tego, aby zgłaszały się do powiązanych z aborcyjnym lobby psychiatrów, którzy wystawiają im zaświadczenie potrzebne do aborcji”. – dodaje Mariusz Dzierżawski

Aborcja jest to celowe działanie, którego intencją jest zabicie dziecka w łonie matki. Aborcja nigdy nie jest zabiegiem leczniczym. Celowe zamordowanie nienarodzonego dziecka nie jest potrzebne do tego, aby ratować jego matkę. Potwierdzają to eksperci z zakresu ginekologii i położnictwa w Deklaracji Dublińskiej, którą w 2012 roku podpisało ponad 1 000 medyków i ekspertów z dziedzin ginekologii i położnictwa.

Prawo dopuszczające aborcję w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia matki przyczynia się do powstania całkowicie przeciwnej postawy. Zabicie dziecka nienarodzonego zaczyna być traktowane jako remedium na wszystkie powikłania ciąży. Zamiast zapewnienia najwyższej jakości opieki medycznej nad matką, morduje się jej dziecko, częstokroć okaleczając psychicznie i fizycznie ją samą.

Z przerażeniem obserwuję jak PiS, który przed laty był dla wielu nadzieją staje się partią aborcyjną. Papież Jan Paweł II ostrzegał: „Naród, który zabija własne dzieci jest narodem bez przyszłości”. Proszę zawrócić z tej drogi! Proszę Jarosława Kaczyńskiego, żeby wycofał rekomendację dla ministra Niedzielskiego i innych aborcjonistów w rządzie”. – mówi Mariusz Dzierżawski.

Prosimy o podpisanie naszego apelu!

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN