Szukaj
Close this search box.

Skandal w rzeszowskim sądzie! Nie pozwala nazywać aborcji zabijaniem dzieci!

big 1308233698Sąd skazał obrońców życia za to, że mówili prawdę.

big 1308233698Sąd skazał obrońców życia za to, że mówili prawdę.

Na dzisiejszej rozprawie sędzia Sądu Okręgowego w Rzeszowie Magdalena Kocój wydała wyrok nakazujący naszym działaczom Jackowi Kotuli i Przemysławowi Syczowi przeproszenie na łamach prasy Szpitala Pro-Familia za naruszenie dobrego imienia tej placówki. Chodzi o pikiety antyaborcyjne, które Kotula i Sycz organizowali pod szpitalem oraz w innych częściach miasta i w trakcie których informowali opinię publiczną, że w Pro-Familii zabija się poczęte dzieci.

Co ciekawe, w sprawie miało być dziś przesłuchanych czterech świadków, ale sąd z przesłuchań zrezygnował. Jacek Kotula i Przemysław Sycz mają też zwrócić szpitalowi koszty procesu w wysokości 788,50 zł.

Wyrok jest zamachem na wolność słowa, a próby zakazania mówienia o aborcji jako o zabijaniu dzieci to współpraca z biznesem śmierci. Biznesem, który może funkcjonować tylko dzięki ordynarnemu kłamstwu i zastraszaniu świadków prawdy. Jacek Kotula i Przemysław Sycz już zapowiedzieli apelację. Uzasadnienie wyroku, które odczytano za zamkniętymi drzwiami, jest kuriozalne – mówi Kotula.

 

{flike}

...

Więcej interesujących treści

lgbt w gdańsku

List otwarty do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Kierownik Centrali Doradczej Urzędu do Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP dr Erhardt Wetzel, w swoich wytycznych dotyczących Polski i Polaków z 25 listopada 1939 roku pisał: „Wszystkie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN