Szukaj
Close this search box.

Prawda o aborcji staje się wyrzutem sumienia – relacja z Rzeszowa

W planie była ”cicha” pikieta, z banerami, ścieżką dźwiękową i naszą trójką. Normę przekroczyliśmy o 100%, gdyż dołączyła do nas pani Alicja, uczestniczka naszego Różańca publicznego oraz pan, który dowiedział się o nas od swojej znajomej.

Niesieni Łaską Bożą i tak liczną frekwencją uczestnicy postawili na głośne świadectwo wiary. Najpierw Różaniec z tajemnicami radosnymi, bo przecież Matka Najświętsza to największa Obrończyni życia poczętego, potem Akt oddania Niepokalanej św. Maksymiliana Kolbego. Nie mogło zabraknąć Litanii Loretańskiej, bo maj niepostrzeżenie wdarł się w codzienność.

Dzisiaj mijało nas wielu rowerzystów, którzy zaznawali ciepła majowego słońca. Przystawali, słuchali, przypatrywali się banerom… dziś nikt nie krytykował. Raczej spuszczano wzrok. Milczenie przechodniów odbijało się echem od pomnika.

Kolejna pikieta przeszła do historii i, mamy nadzieję, pozostała obrazem w świadomości mijających nas. Wyrzutem sumienia. Bitwa wciąż trwa. Nie składamy broni.

...

Więcej interesujących treści

Raport: Tak się uśmierca nienarodzonych na świecie

Charlotte Lozier Institute opublikował cykliczny raport „Gestational Limits on Abortion in the United States Compared to International Norms (April 2024)” dotyczący problemu aborcji. Jest on

pikieta rzeszow

Relacja z Rzeszowa – był to czas szczególny

16.05.2024. Kolejny czwartek, najzwyklejszy dzień tygodnia. Przechodnie idą na zakupy, uczniowie wracają z egzaminów maturalnych, kierowcy spieszą się, by dotrzeć na czas do swoich destynacji.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN