Para prezydencka o niepełnosprawnych. Już zapomnieli, co mówili o aborcji?

Para prezydencka o niepełnosprawnych. Już zapomnieli, co mówili o aborcji?

Andrzej Duda skrytykował wyrok TK i zaproponował swój projekt ustawy dopuszczający dobijanie śmiertelnie chorych dzieci przed narodzeniem. Teraz wspólnie z żoną nagrali film dla niepełnosprawnych i domagają się dla nich wszystkich praw.
PIT Online z PITax.pl dostępny jest dzięki współpracy z IWOP

Trzeba sobie zadać jasno pytanie, czy ktokolwiek ma prawo wymagać, czy prawo może wymagać od takiej kobiety, żeby po pierwsze, mając świadomość tej sytuacji, nosiła takie dziecko w swoim łonie, a następnie ponosiła cały fizyczny i psychiczny koszt urodzenia tego dziecka.” – mówił prezydent o dzieciach z wadami letalnymi po ogłoszeniu wyroku trybunału.

Stawiam pytanie czy każdy jest zdolny do heroizmu i czy kobiety muszą być zmuszone do heroizmu. Mam tutaj wątpliwości” – dodawała Pierwsza Dama.

Można odnieść wrażenie, że para prezydencka zapomniała o tych słowach. A na pewno nie pamiętała o nich podczas kręcenia filmu z okazji Dnia Osób Niepełnosprawnych, obchodzonego 3 grudnia. Wypisaliśmy kilka fragmentów:

Często odnosiłam wrażenie, że niewidzący widzą więcej, niesłyszący bardzo uważnie słuchają. Niepełnosprawni fizycznie – zaskakują sprawnością, a niepełnosprawni intelektualnie odkrywaniem tego, co w życiu najważniejsze: że miłość i szacunek należą się każdemu człowiekowi”.

Nie bójmy się niepełnosprawności. O wiele gorsza jest obojętność

Popierajmy idee korzystania ze wszystkich praw człowieka i wolności przez wszystkie osoby z niepełnosprawnościami

Szanowni Państwo, jesteśmy z wami” – kończy film Agata Duda.

Chyba najuczciwiej by było, gdyby przy każdym tym zdaniu wyświetlała się gwiazdka z napisem „nie dotyczy dzieci śmiertelnie chorych przed urodzeniem”. Im wszystkie prawa człowieka, miłość i szacunek, o których mówi w filmie para prezydencka, już nie muszą przysługiwać.

Popierasz to co robimy?

Wesprzyj nasze akcje

Także mogą Cię zainteresować: