Szukaj
Close this search box.

Para prezydencka o niepełnosprawnych. Już zapomnieli, co mówili o aborcji?

Andrzej Duda skrytykował wyrok TK i zaproponował swój projekt ustawy dopuszczający dobijanie śmiertelnie chorych dzieci przed narodzeniem. Teraz wspólnie z żoną nagrali film dla niepełnosprawnych i domagają się dla nich wszystkich praw.

Trzeba sobie zadać jasno pytanie, czy ktokolwiek ma prawo wymagać, czy prawo może wymagać od takiej kobiety, żeby po pierwsze, mając świadomość tej sytuacji, nosiła takie dziecko w swoim łonie, a następnie ponosiła cały fizyczny i psychiczny koszt urodzenia tego dziecka.” – mówił prezydent o dzieciach z wadami letalnymi po ogłoszeniu wyroku trybunału.

Stawiam pytanie czy każdy jest zdolny do heroizmu i czy kobiety muszą być zmuszone do heroizmu. Mam tutaj wątpliwości” – dodawała Pierwsza Dama.

Można odnieść wrażenie, że para prezydencka zapomniała o tych słowach. A na pewno nie pamiętała o nich podczas kręcenia filmu z okazji Dnia Osób Niepełnosprawnych, obchodzonego 3 grudnia. Wypisaliśmy kilka fragmentów:

Często odnosiłam wrażenie, że niewidzący widzą więcej, niesłyszący bardzo uważnie słuchają. Niepełnosprawni fizycznie – zaskakują sprawnością, a niepełnosprawni intelektualnie odkrywaniem tego, co w życiu najważniejsze: że miłość i szacunek należą się każdemu człowiekowi”.

Nie bójmy się niepełnosprawności. O wiele gorsza jest obojętność

Popierajmy idee korzystania ze wszystkich praw człowieka i wolności przez wszystkie osoby z niepełnosprawnościami

Szanowni Państwo, jesteśmy z wami” – kończy film Agata Duda.

Chyba najuczciwiej by było, gdyby przy każdym tym zdaniu wyświetlała się gwiazdka z napisem „nie dotyczy dzieci śmiertelnie chorych przed urodzeniem”. Im wszystkie prawa człowieka, miłość i szacunek, o których mówi w filmie para prezydencka, już nie muszą przysługiwać.

...

Więcej interesujących treści

swiadoma bezpieczna ja

„Świadoma, bezpieczna ja”, która zabija swoje dziecko

Program „Świadoma, bezpieczna ja” jest pakietem rozwiązań przedstawionym przez Ministerstwo Zdrowia, pod wodzą minister Izabeli Leszczyny. W praktyce jednak pod płaszczykiem „poczucia bezpieczeństwa zdrowotnego kobiet”

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN