Szukaj
Close this search box.

Norwegom liberalne prawo aborcyjne już nie wystarczy. Chcą by było jeszcze gorzej

Prawo w Norwegii dopuszcza dziś zabicie nienarodzonego dziecka do 12 tygodnia ciąży. Prócz tego legalna jest tam aborcja eugeniczna i z przyczyn medycznych oraz prawnych do 18 tygodnia ciąży.

Tymczasem, jak wynika z badań przeprowadzonych przez instytut Sentio, 38% Norwegów uważa, że limit powinien zostać przedłużony do 18, a nawet 22 tygodnia ciąży! Oznaczałoby to, że na życzenie można zabijać dzieci, które miałyby szansę przeżyć po urodzeniu.

W 23 tygodniu ciąży aborcję przeżywa 10% dzieci, które potem umierają w męczarniach, dusząc się. Przypadki takich porodów mają miejsce także wcześniej.

Ankietę przeprowadzono z powodu zbliżających się wyborów do parlamentu w Norwegii. Socjalistyczna Partia Lewicowa (SV) i Czerwoni (Rødt) chcieliby przesunięcia granicy do 22 tygodnia ciąży. Natomiast Zieloni (MdG) i Partia Pracy (Ap) do 18 tygodnia ciąży.

Tam gdzie mordowanie człowieka jest dozwolone prawem, granica będzie się przesuwać. Jeśli się tego nie powstrzyma, ani się obejrzymy, a skończymy na prawie, które zezwala na zabijanie już narodzonych – tak jak się to już dzieje między innymi w Holandii.

Źródło: https://www.mojanorwegia.pl/…

...

Więcej interesujących treści

lgbt w gdańsku

List otwarty do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Kierownik Centrali Doradczej Urzędu do Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP dr Erhardt Wetzel, w swoich wytycznych dotyczących Polski i Polaków z 25 listopada 1939 roku pisał: „Wszystkie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN