Norwegom liberalne prawo aborcyjne już nie wystarczy. Chcą by było jeszcze gorzej

Prawo w Norwegii dopuszcza dziś zabicie nienarodzonego dziecka do 12 tygodnia ciąży. Prócz tego legalna jest tam aborcja eugeniczna i z przyczyn medycznych oraz prawnych do 18 tygodnia ciąży.

Tymczasem, jak wynika z badań przeprowadzonych przez instytut Sentio, 38% Norwegów uważa, że limit powinien zostać przedłużony do 18, a nawet 22 tygodnia ciąży! Oznaczałoby to, że na życzenie można zabijać dzieci, które miałyby szansę przeżyć po urodzeniu.

W 23 tygodniu ciąży aborcję przeżywa 10% dzieci, które potem umierają w męczarniach, dusząc się. Przypadki takich porodów mają miejsce także wcześniej.

Ankietę przeprowadzono z powodu zbliżających się wyborów do parlamentu w Norwegii. Socjalistyczna Partia Lewicowa (SV) i Czerwoni (Rødt) chcieliby przesunięcia granicy do 22 tygodnia ciąży. Natomiast Zieloni (MdG) i Partia Pracy (Ap) do 18 tygodnia ciąży.

Tam gdzie mordowanie człowieka jest dozwolone prawem, granica będzie się przesuwać. Jeśli się tego nie powstrzyma, ani się obejrzymy, a skończymy na prawie, które zezwala na zabijanie już narodzonych – tak jak się to już dzieje między innymi w Holandii.

Źródło: https://www.mojanorwegia.pl/…

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN