Szukaj
Close this search box.

Nastolatka zmarła po zażyciu pigułki aborcyjnej

W Papui Nowej Gwinei nastolatka zmarła po tym jak zażyła misoprostol - substancję wywołującą poronienie, a w rezultacie śmierć nienarodzonego dziecka.

Sprawę nagłośnił ojciec 16-latki, który wezwał władze i Departament Zdrowia do walki z przestępczością aborcyjną. Aborcja w Papui Nowej Gwinei jest nielegalna. Dziewczyna prawdopodobnie kupiła tabletki od grup, które działają tak jak aborcyjny killing-team w Polsce.

Po stracie mojej jedynej córki nie chcę, aby inne rodziny również traciły córki w wyniku aborcji” – uzasadniał swój apel ojciec, wyznając, że córka poprosiła go o pieniądze, mówiąc że to na buty i przybory szkolne. Ojciec prawdopodobnie nie wiedział nawet, że córka jest w ciąży.

Lekarze z Papui Nowej Gwinei przyznają, że widać u nich narastającą przestępczość aborcyjną i rezultaty w postaci trafiających do szpitala kobiet, które przyjęły środki poronne i wystąpiły u nich komplikacje. Niestety, jak widać, czasem koniec jest tragiczny: umiera i kobieta i dziecko.

W Argentynie legalizacja aborcji spowodowała śmierć nastolatki

To niejedyny głośny w ostatnich czasach przypadek śmierci kobiety w wyniku aborcji. W Argentynie zaledwie cztery miesiące po legalizacji aborcji zmarła w ten sposób lewicowa aktywistka María del Valle González López.

Również w Wielkiej Brytanii krótko po zalegalizowaniu domowej aborcji farmakologicznej zmarły dwie kobiety. Wiele innych ucierpiało z powodu powikłań.

W naszym kraju, podobnie jak w Papui Nowej Gwinei, przestępczość aborcyjna kwitnie, a rząd nie robi nic, żeby ją zwalczać. Czyżbyśmy czekali na to, aż któraś z kobiet podzieli los 16-latki i pozostałych zmarłych kobiet?

Źródło: https://pro-life.pl/…

...

Więcej interesujących treści

Raport: Tak się uśmierca nienarodzonych na świecie

Charlotte Lozier Institute opublikował cykliczny raport „Gestational Limits on Abortion in the United States Compared to International Norms (April 2024)” dotyczący problemu aborcji. Jest on

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN