Miałem być “potworkiem”. Tak określili mnie lekarze

Nazywam się Damian Maciołek. Mam 35 lat jestem katechetą w Ośrodku Specjalnym, jestem odpowiedzialny na wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym w Rawiczu. Od dłuższego czasu w moim sercu jest takie pragnienie -zrób coś z tym tematem. Zaangażuj się w "prolife" ponieważ uratował Cię Bóg, podziel się tym ze światem (takie moje myśli). Mam nadzieję, że to Boże myśli. Już tłumaczę.

Jestem wcześniakiem, urodziłem się w siódmym miesiącu ciąży, ważyłem 900 gram. Gdy się urodziłem, przez 6 minut nie wykazywałem oznak życia. Pierwsza funkcja życiowa pojawiła się po kilku minutach. Urodziłem się z dużą wadą serca, której już nie mam. Przez cały okres ciąży lekarze namawiali moich rodziców, by podpisali zgodę na aborcję – ponieważ ciąża zagraża życiu mojej mamy, a to, co się w środku rozwija, czyli ja, to jakiś potworek, którego rozwój nie przypomina prawidłowego rozwoju.

Moi rodzice słyszeli o mnie takie zdania:

  • Płód, który się rozwija, jest martwy, a czasem żywy i znowu martwy.
  • Gdy się urodzę, to z pewnością będę niepełnosprawny – miałem nie widzieć, nie słyszeć i jak to lekarz określił, przypominam jakiegoś potworka.
  • Będę miał 0 punktów po urodzeniu.

Każdego dnia lekarze namawiali moich rodziców, by poddać mnie aborcji. Urodziłem się z dużą dziurą w sercu, przez kilka miesięcy byłem w inkubatorze. Miała odbyć się operacja na moim sercu, ale przed ostatecznymi badaniami pojechaliśmy z rodzicami na Jasną Górę i tam były modlitwy w mojej intencji. Później okazało się, że dziury nie ma i nie jest konieczna operacja.

To tak w wielkim skrócie.

Dlaczego piszę, czuję od dłuższego czasu, że chcę się podzielić historią życia i dać świadectwo, że Bóg ma dla nas wspaniały plan – gdzie świat mnie przekreślił.

Damian Maciołek

...

Więcej interesujących treści

Czego uczy nas nakaz zabicia Indi Gregory?

Sprawa Indi Gregory od kilku tygodni wstrząsa opinią publiczną na całym świecie. Nie pierwszy raz sąd w Wielkiej Brytanii nakazał zamordowanie chorego dziecka pomimo propozycji

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN