Szukaj
Close this search box.

Koło uśmiechniętego bobasa przeszliby obojętnie – pikieta w Tarnowie

W piątek, 20 listopada w Tarnowie odbyła się kolejna pikieta antyaborcyjna zorganizowana przez Fundację Pro - prawo do życia.

Jeszcze podczas rozkładania banerów ktoś rzucił w naszą stronę: „Szkoda, że was nie wyskrobali!„. Niestety na tym się nie skończyło. Pewien pan, któremu bardzo nie spodobała się prawda w miejscu publicznym, posunął się dalej – zgłosił policji swoje niezadowolenie z tego, co zobaczył, po czym wrzucił na Facebooka zdjęcie wolontariuszek trzymających baner z wulgarnym i obraźliwym opisem uwidaczniającym jego ewidentną niewiedzę na temat aborcji.

Prawda nie zawsze musi być przyjemna i ładna, niekiedy jest poruszająca i makabryczna – czasami jedyne, co pozostaje, to wstrząśnięcie społeczeństwem, to niekiedy jedyny sposób, by dotrzeć do umysłów i serc ludzkich. Takie reakcje pokazują, jak bardzo skuteczne jest to, co robimy – te obrazy wzbudzają w ludziach emocje i uczucia, których by z całą pewnością nie doświadczyli, widząc uśmiechniętego bobasa; przeszliby zapewne obojętnie obok takiego zdjęcia. Tragedia, z którą przechodnie mają okazję się skonfrontować, porusza ich serca – otwierając oczy nieświadomym, nie pozwalając przejść spokojnie osobom uważającym, że „aborcja jest ok”, ale też mobilizując do działania tych, którzy reprezentują postawę pro-life, tylko jakoś do tej pory nie mieli odwagi głośno się do tego przyznać albo nie do końca wiedzieli, jak to zrobić, jak zacząć działać.

Podczas gdy wolontariusze dzielnie stali w obronie życia, działacze proaborcyjni skarżyli się policji, jak to bardzo prawda razi ich w oczy – odbierając nam prawo do wolności słowa.

Jednak te incydenty są tylko incydentami – dużo ważniejszy jest fakt, że za każdym razem coraz więcej przechodniów zwalnia, aby uważniej przyjrzeć się zdjęciom tych dzieci, niektórzy nawet całkiem się zatrzymują i dokładnie czytają napisy na banerach. Każda taka sytuacja podwaja moją nadzieję na zmianę postawy społeczeństwa. Kolejną sytuacją wzmacniającą wiarę w to, że nasza Ojczyzna w końcu będzie krajem dla każdego – czy to zdrowego czy chorego, na etapie rozwoju embrionalnego, płodowego czy późniejszym – jest powiększanie się grona osób zdeterminowanych do działania na rzecz dzieci nienarodzonych.

Miłym zaskoczeniem dla nas była rozmowa z dziewczyną, która wyraziła chęć dołączenia do Fundacji i pomocy w jej działaniach. To kolejna młoda osoba o pięknej postawie pro-life i świadomości godności każdej istoty ludzkiej. Niektóre osoby starsze mogłyby brać z niej przykład.

...

Więcej interesujących treści

Raport: Tak się uśmierca nienarodzonych na świecie

Charlotte Lozier Institute opublikował cykliczny raport „Gestational Limits on Abortion in the United States Compared to International Norms (April 2024)” dotyczący problemu aborcji. Jest on

pikieta rzeszow

Relacja z Rzeszowa – był to czas szczególny

16.05.2024. Kolejny czwartek, najzwyklejszy dzień tygodnia. Przechodnie idą na zakupy, uczniowie wracają z egzaminów maturalnych, kierowcy spieszą się, by dotrzeć na czas do swoich destynacji.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN