Szukaj
Close this search box.

Kraków: Gesty wsparcia w formie uśmiechu

W słoneczne, sobotnie popołudnie punktualnie o godzinie 13.00 rozpoczęło się zgromadzenie publiczne przed wejściem do Galerii Krakowskiej. Pogoda dopisywała, dlatego też duża liczba osób mogła usłyszeć i zobaczyć, że aborcja to zabójstwo nienarodzonego dziecka.

Chociaż uczeni, laureaci Nobla, już dawno udowodnili odrębność ludzkiego kodu genetycznego, a nauki takie jak embriologia czy psychologia prenatalna jednoznacznie stwierdzają, że od zapłodnienia jest to człowiek, wielu ludzi tego nie uznaje. Albo inaczej, uważa, że z nienarodzonym dzieckiem można postąpić w dowolny sposób.

W trakcie pikiety, jak zazwyczaj, pojawiały się różne głosy i gesty przechodniów. Zarówno krytykujące, jak i popierające nasze działania, z przewagą tych pierwszych. Najczęściej podnoszonym argumentem był ten, że na nasze plakaty muszą patrzeć dzieci. Argument ten zgłaszały osoby dorosłe, bez dzieci. W jednym przypadku udało się nakłonić Panią, by zapoznała się z opinią psychologiczną, która mówi, że prezentowane treści nie szkodzą najmłodszym. Mimo to Pani odeszła nieprzekonana i zła, że w miejscu publicznym prezentujemy takie zdjęcia.

Inna kobieta zapytała: „Kto wam pozwolił tu stać?”. Udzielona odpowiedź, że zgłosiliśmy zgromadzenie publiczne do Urzędu Miasta, nie zadowoliła Pani, która domagała się, by przedstawić jej pismo w tej sprawie. Poza tym były nieszczególnie miłe określenia pod naszym adresem, kierowano nas do lekarzy zajmujących się chorobami umysłowymi itd.

Były też gesty wsparcia w formie uśmiechu i kciuka skierowanego w górę. Gesty drobne, ale budujące.

Dla dzieci nienarodzonych warto działać. Włącz się i ty!

...

Więcej interesujących treści

Kolejne szpitale zabiją dzieci – mamy nowe dane!

W kolejnych polskich szpitalach wykonuje się aborcje z tzw. wskazań psychiatrycznych u matki dziecka. Przyczyną są m.in. depresja, nerwica natręctw, a nawet… uzależnienie od nikotyny.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN