Feministka, która obnażyła się przed wolontariuszami fundacji została uniewinniona

Sytuacja wydarzyła się na placu Solnym we Wrocławiu pod koniec listopada zeszłego roku. Zwolenniczka aborcji postanowiła w typowy dla agresywnych feministek sposób zademonstrować swoje poglądy. Stanęła przed rzutnikiem, który wyświetlał nagranie pokazujące, jak morduje się dzieci przed narodzeniem, a następnie obnażyła się przed wolontariuszami fundacji Pro-Prawo do Życia, którzy wyświetlali film.

Teraz sędzia uznał, że kobieta nie złamała przepisów prawa i ją uniewinnił. Dodatkowo zasądził na jej rzecz 504 zł od Skarbu Państwa, który ma również pokryć koszty rozprawy sądowej.

Jak widać, w praktyce paragraf dot. spowodowania zgorszenia w miejscu publicznym jest traktowany jako pałka na obrońców życia, którzy pokazują jaką obrzydliwą zbrodnią jest aborcja, a osoby, które rzeczywiście powinny odpowiadać za jego naruszenie, zostają uniewinnione.

...

Więcej interesujących treści

Czego uczy nas nakaz zabicia Indi Gregory?

Sprawa Indi Gregory od kilku tygodni wstrząsa opinią publiczną na całym świecie. Nie pierwszy raz sąd w Wielkiej Brytanii nakazał zamordowanie chorego dziecka pomimo propozycji

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN