Szukaj
Close this search box.

Czy płód to człowiek?

Niedawno słowa posłanki Lubnauer z partii Nowoczesna oraz dziennikarza Jacka Żakowskiego zszokowały opinię publiczną. Co takiego dziwnego było w wypowiedziach osób, od których można by oczekiwać, że nie będą się wypowiadać na tematy, o których nie mają pojęcia?

Każde z nich własnymi słowami stwierdziło, że płód to nie człowiek. „Płód jest płodem, człowiek jest człowiekiem. To są różne byty” – stwierdził Żakowski tworząc podwaliny pod nową lewicową biologię, gdzie płód każdego zwierzęcia jest odrębnym bytem. Choć biorąc pod uwagę fakt, że według lewicowców płód nie jest żywy, powinno się go raczej określać nie-bytem. Żakowskiemu wtóruje Katarzyna Lubnauer: „Życie ludzkie jest w momencie, w którym dziecko się urodzi. A wcześniej nie ma takiego pojęcia”. Tu chyba warto spuścić zasłonę milczenia i nie komentować.

Czy płód to człowiek? Idąc tym tropem, możemy zapytać: czy noworodek to człowiek? Bo przecież oficjalnie nie jest tak nazwany. Ba, w Wielkiej Brytanii, Holandii i Belgii, gdzie ratyfikowano protokół z Groningen, aborcja postnatalna chorych noworodków jest faktem. To jak jest z tym człowieczeństwem narodzonego, pani Lubnauer?

Pójdźmy więc dalej: czy dziecko albo dorosły jest człowiekiem? Nadal nie mamy w nazwach stadiów rozwojowych takich informacji. Szczególnie, że dotyczą one najczęściej okresu prenatalnego do późnej dorosłości lub starości. Być może więc status człowieka można uzyskuje dopiero po zagłosowaniu na Nowoczesną?

...

Więcej interesujących treści

Jak zostać odpowiedzialnym mężczyzną?

Działacz Fundacji Pro-Prawo do Życia Bawer Aondo-Akaa mówi o tym, jak zostać odpowiedzialnym mężczyzną. Podkreśla przy tym znaczenie stawania w obronie słabszych. Dobrym przykładem są

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN