Apel do dyrekcji Szpitala Bielańskiego

timetostopFundacja Pro-prawo do życia wystosowała dziś list do dyrekcji Szpitala Bielańskiego z apelem o zaprzestanie zabijania dzieci w tym szpitalu.

timetostopFundacja Pro-prawo do życia wystosowała dziś list do dyrekcji Szpitala Bielańskiego z apelem o zaprzestanie zabijania dzieci w tym szpitalu.

Treść listu:

Warszawa, dn. 25 stycznia 2012 r.

Pani

dr n. med. Dorota Gałczyńska-Zych

Dyrektor Szpitala Bielańskiego

Szanowna Pani!,

Z ogromnym zdziwieniem i niepokojem przeczytaliśmy w prasie oświadczenia ordynatora Oddziału Ginekologiczno-Położniczego Romualda Dębskiego dotyczące zabijania chorych dzieci, w tym osób z Zespołem Downa u niego na oddziale.

Misją i podstawowym zadaniem lekarza jest troska o zdrowie i życie ludzi. Chore dzieci należy otaczać opieką, a nie zabijać.

Natomiast ordynator Dębski publicznie „chwali się” tym, że na jego oddziale zabija się chore dzieci z całej Polski. W dobie dzisiejszej genetyki i medycyny nie ulega wątpliwości, że życie rozpoczyna się w momencie poczęcia, czego świadomość ma każdy lekarz.

Takie postępowanie nie tylko stawia w złym świetle Szpital Bielański, ale również podważa zaufanie pacjentów do całego personelu medycznego. Jeżeli bowiem lekarz, który dopiero co kogoś zabił, w następnej chwili zajmuje się kobietą rodzącą, to jaką ona ma gwarancję, że w przypadku komplikacji ten lekarz zrobi wszystko, by uratować jej dziecko, skoro życie ludzkie nie ma dla niego żadnego znaczenia?

Apelujemy do Pani i do wszystkich władz szpitala, aby zaprzestać mordowania dzieci przed narodzeniem. Z chęcią spotkamy się również z Panią i władzami szpitala w najbliższym dogodnym terminie, aby szerzej przedstawić sprawę.

Z poważaniem,

Aleksandra Michalczyk

Fundacja Pro-prawo do życia

{flike}

{fcomment}

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN