ZWYCIĘSTWO! Kolejny wygrany proces!

Dziś rano (6 kwietnia 2017 r. o 8:30) w Krakowie zapadł wyrok ws. jednego z antyaborcyjnych billboardów zawieszonych przez Fundację Pro – prawo do życia.

Reprezentujący Fundację Adam Kulpiński, koordynator regionu Polski Południowej Fundacji Pro, został przez sąd uniewinniony od zarzutu popełnienia wykroczenia poprzez rozwieszenie antyaborcyjnego billboardu. Jako osoba pokrzywdzona występowała Pani, która udziela się w środowiskach proaborcyjnych.

W słownym uzasadnieniu wyroku Sąd powoływał się na konstytucyjnie zagwarantowaną wolność głoszenia poglądów, a także odwoływał się do kampanii społecznych organizowanych przez organy władzy państwowej, które również sięgają po drastyczne środki przekazu (np. Kampania “10 mniej. Zwolnij!”, zobacz: http://www.krbrd.gov.pl/pl/nasze-kampanie/10-mnij-zwolnij.html ).

Niniejszy wyrok utwierdza linię orzecznictwa niezmienną w kilkunastu dotychczasowych procesach. Od ponad dekady Sądy w Polsce przyznają prawo do pokazywania prawdy o aborcji.

Dzisiaj wygraliśmy, ale przed nami jeszcze długa droga. Nie możemy się poddać, a to ile dzieci uda się uratować, a ile z nich zostanie zamordowanych zależy od zaangażowania każdego z nas. Komórki Fundacji w całej Polsce czekają na zgłoszenia – zapraszamy wszystkich zainteresowanych: https://proprawodozycia.pl/dolacz_do_nas/

 

 

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN