Szukaj
Close this search box.

Zobacz jakie dzieci abortują w Oleśnicy. Publikujemy pisma ze szpitala!

W Powiatowym Zespole Szpitali w Oleśnicy padł właśnie haniebny rekord liczby aborcji. Obecnie zabija się w tej placówce najwięcej nienarodzonych dzieci w Polsce. Wszystkie aborcje wykonano z tzw. przesłanek psychiatrycznych, tzn. kobiety dostały od psychiatry zaświadczenia, że ciąża może zagrażać ich zdrowiu psychicznemu. Jednak w odpowiedzi na zapytanie Fundacji Pro-Prawo do Życia o stan zdrowia tych dzieci, wysłane do szpitala w trybie dostępu do informacji publicznej, okazało się, że 71 nich podejrzewano o choroby lub wady genetyczne.

4 z 75 dzieci, które abortowano w Oleśnicy w zeszłym roku nie znalazło się na liście. Oznacza to, ze mogły być one zdrowe.

19 z 75 aborcji, które wykonano w PZS dotyczyło dzieci z zespołem Downa. Jest to największa liczba od 2016 roku, kiedy zaczęto wykonywać aborcje w szpitalu. Wedle danych udostępnionych Fundacji przez szpital, aborcji dokonanych na dzieciach z podejrzeniem zespołu Downa było od 2016 roku w Oleśnicy:

2016 rok: 2 aborcje na dzieciach z zespołem Downa, 19 aborcji ogółem,

2017 rok: 9 aborcji na dzieciach z zespołem Downa, 28 aborcji ogółem,

2018 rok: 5 aborcji na dzieciach z zespołem Downa, 19 aborcji ogółem,

2019 rok: 13 aborcji na dzieciach z zespołem Downa, 30 aborcji ogółem,

2020 rok: 1 aborcja na dziecku z zespołem Downa, 28 aborcji ogółem,

2021 rok: 0 aborcji na dzieciach z zespołem Downa, 11 aborcji ogółem,

2022 rok: 19 aborcji na dzieciach z zespołem Downa, 75 aborcji ogółem.

Publikujemy pismo ze szpitala, z wypisanymi dziećmi, na których dokonano aborcji.

Przed wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w Oleśnicy w ogóle nie wykonywano aborcji z przyczyn psychiatrycznych. Liczba aborcji wykonywana z tych przesłanek w szpitalu w Oleśnicy jest coraz większa.  W okresie od stycznia do kwietnia 2022 roku wykonano w placówce 14 aborcji, a od maja do grudnia aż 61!

...

Więcej interesujących treści

lgbt w gdańsku

List otwarty do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni

Kierownik Centrali Doradczej Urzędu do Spraw Rasowo-Politycznych NSDAP dr Erhardt Wetzel, w swoich wytycznych dotyczących Polski i Polaków z 25 listopada 1939 roku pisał: „Wszystkie

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN