Szukaj
Close this search box.

„Żebrzecie, to macie” – różaniec publiczny w Krakowie

W piątek, 12 marca, jak co miesiąc zorganizowaliśmy Różaniec publiczny w intencji powstrzymania aborcji w Polsce.

Na Rynku Głównym w godzinach popołudniowych było wiele osób. Niektórzy z zainteresowaniem przyglądali się zgromadzeniu oraz banerowi, inni przeciwnie. Niektórzy robili zdjęcia. W pewnej chwili podszedł do nas mężczyzna, który wykonał gwałtowny ruch w stronę głośnika, a następnie rzucił nam pod nogi kilka monet, stwierdzając szyderczo, że „żebrzemy, to mamy”. Na szczęście dalsza część modlitwy przebiegła bez zakłóceń.

Modliliśmy się o całkowite powstrzymanie aborcji, bo w tej sprawie jest jeszcze wiele do zrobienia.

Dziękujemy serdecznie księżom z Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X za poprowadzenie modlitwy i piękne rozważania oraz wszystkim uczestnikom za świadectwo wiary i odważne stanięcie razem z nami, by pokazywać prawdę o aborcji.

Na następne Różańce zapraszamy w każdy 2. piątek miesiąca o godzinie 17:00 na Rynek Główny – w kwietniu data ta wypada 9.04.2021.

...

Więcej interesujących treści

Raport: Tak się uśmierca nienarodzonych na świecie

Charlotte Lozier Institute opublikował cykliczny raport „Gestational Limits on Abortion in the United States Compared to International Norms (April 2024)” dotyczący problemu aborcji. Jest on

pikieta rzeszow

Relacja z Rzeszowa – był to czas szczególny

16.05.2024. Kolejny czwartek, najzwyklejszy dzień tygodnia. Przechodnie idą na zakupy, uczniowie wracają z egzaminów maturalnych, kierowcy spieszą się, by dotrzeć na czas do swoich destynacji.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN