Szukaj
Close this search box.

Zbiórka podpisów w Lednicy

Toruńska komórka Fundacji Pro – prawo do życia zbiera podpisy przeciwko aborcji nie tylko w Toruniu, ale i szuka okazji do realizacji tego celu w innych miejscowościach. 4 czerwca wolontariusze komórki wybrali się na pola lednickie, aby zbierać podpisy wśród zgromadzonych tam ludzi. Udali się w prawdopodobne miejsce chrztu Mieszka I, mając przekonanie, że spotkają się z dużą przychylnością i faktycznie tak się stało. Uczestnicy całodniowej uroczystości bardzo chętnie składali podpisy. Sześciu wolontariuszy zebrało 1442 podpisy w ciągu kilku godzin.

Toruńska komórka Fundacji Pro – prawo do życia zbiera podpisy przeciwko aborcji nie tylko w Toruniu, ale i szuka okazji do realizacji tego celu w innych miejscowościach. 4 czerwca wolontariusze komórki wybrali się na pola lednickie, w prawdopodobne miejsce chrztu Mieszka I, mając przekonanie, że spotkają się z dużą przychylnością i faktycznie tak się stało. Uczestnicy całodniowej uroczystości bardzo chętnie podpisywali się pod projektem ustawy. Sześciu wolontariuszy zebrało 1442 podpisy w ciągu kilku godzin.

Wyjazd do Lednicy był pierwotnie zaplanowany na dwa samochody i jedenastu wolontariuszy. Niestety, technika czasami zawodzi i członkowie Fundacji Pro-Prawo do Życia w ostateczności mogli się wybrać tylko jednym pojazdem.

Pewną formą rekompensaty dla wolontariuszy był ulewny deszcz. O godzinie 14.30 nad polem lednickim zebrała się burza. Chmury i nagła wichura początkowo napawały strachem, natomiast wystawionym na wielogodzinne działanie prażącego słońca ochotnikom deszcz przyniósł wielką ulgę. Wolontariusze przemokli dosłownie do suchej nitki i w ten sposób za chwilę, z nową dawką energii, mogli dalej działać w obronie życia.

Działacze Fundacji powrócili do Torunia w późnych godzinach wieczornych. Byli bardzo zmęczeni, ale i zadowoleni, że z jednej strony zebrali tak dużo podpisów a z drugiej mogli wziąć udział w zgromadzeniu pełnym tak wielkiej liczby ludzi dobrej woli.

[author] [author_image timthumb=’on’]http://www.proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2016/06/Roland_G.jpg[/author_image] [author_info]Roland Garwoliński, koordynator toruńskiej komórki Fundacji Pro – prawo do życia[/author_info] [/author]

...

Więcej interesujących treści

pikieta lodz

Pigułki aborcyjne zabijają! – pikieta w Łodzi

Co jakiś czas w Polsce znajdowane są ciała dzieci na płodowym etapie rozwoju. Prawdopodobnie większość z nich to ofiary pigułek aborcyjnych. Na forach aborcyjnych znajdują

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN