Szukaj
Close this search box.

Założyciel Fundacji Pro-Prawo do Życia uniewinniony przez Sąd Najwyższy

Mariusz Dzierżawski, założyciel i członek zarządu Fundacji Pro-Prawo do Życia, został uniewinniony przez Sąd Najwyższy. Sprawa dotyczyła umieszczenia w przestrzeni publicznej plakatów prezentujących konsekwencje aborcji. Sąd Najwyższy po raz kolejny potwierdził tym samym, że pokazywanie skutków aborcji jest zgodne z prawem.

Mariusz Dzierżawski został obwioniony w imieniu Fundacji o umieszczenie we Wrocławiu wielkoformatowych billboardów obrazujących konsekwencje aborcji dokonywanych za pomocą nielegalnych pigułek poronnych, które rozprowadzają w Polsce na szeroką skalę zorganizowane grupy przestępcze. W wyniku donosu grupy aborcyjnych aktywistów Dzierżawski został skazany przez sąd dwóch instancji pod zarzutem naruszenia porządku publicznego i prezentowania nieprzyzwoitych treści w przestrzeni publicznej.

Sprawa trafiła do Sądu Najwyższego, który wyrokiem z dnia 28.10.2022 uniewinnił Mariusza Dzierżawskiego. „Eksponowanie w przestrzeni publicznej treści, które dla niektórych odbiorców mogą być szokujące, oburzające, drastyczne i prowokujące, samoistnie nie może być utożsamiane z zachowaniem, którego istotą jest umieszczenie w miejscu publicznych treści nieprzyzwoitych (…) nie może być wątpliwości, że nie ma takich norm obyczajowych, które zakazywałyby wystąpień w kwestiach społecznych, a za taką, niezależnie od indywidualnych poglądów, należy uznać aborcję” – napisał Sąd w uzasadnieniu.

To już 4 wygrana Fundacji Pro-Prawo do życia przed Sądem Najwyższym, który po raz kolejny jasno przypomniał, że prezentowanie skutków aborcji w przestrzeni publicznej jest w pełni zgodne z polskim prawem.

...

Więcej interesujących treści

Kolejne szpitale zabiją dzieci – mamy nowe dane!

W kolejnych polskich szpitalach wykonuje się aborcje z tzw. wskazań psychiatrycznych u matki dziecka. Przyczyną są m.in. depresja, nerwica natręctw, a nawet… uzależnienie od nikotyny.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN