Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi: Zakaz dla furgonetek antyaborcyjnych narusza prawo do wyrażania poglądów

Po Warszawie i Krakowie, Rada Miejska Łodzi postanowiła zakazać pokazywania prawdy o aborcji. Radni wyprodukowali uchwałę, która zakazywała wjazdu furgonetek Fundacji Pro – Prawo do życia do Łodzi. Podobnie jak w przypadku Warszawy i Krakowa uchwała została uchylona przez wojewodę, który zwrócił uwagę, że jest ona sprzeczna z ustawami i Konstytucją.

Łódzka rada odwołała się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, ale sąd odrzucił jej skargę. W uzasadnieniu znalazło się stwierdzenie, że uchwała narusza konstytucyjne prawo do wyrażania poglądów.

Warto zwrócić uwagę na kilka aspektów tej sprawy. Po pierwsze radni o lewicowej orientacji, deklarujący swoje przywiązanie do swobody debaty publicznej i praktycznie popierający tę swobodę w przypadku chamskich i agresywnych ataków ze strony swoich kolesiów, stają się nieprzejednanymi wrogami wolności i prawdy, kiedy pozwala ona zdemaskować kłamstwa ich ideologii.

Po drugie zdumienie budzi fakt, że łódzcy radni, którzy poparli uchwałę, zrobili to mając świadomość, że jej konstrukcja kilka razy wcześniej była kwestionowana przez wojewodów i sądy. W wypowiedziach dla proaborcyjnych mediów miejscy politycy swój optymizm tłumaczyli tym, że napisali dłuższe uzasadnienie niż ich koledzy z Krakowa i Warszawy. Nie wystawia to dobrego świadectwa ich inteligencji.

Najistotniejszą sprawą jest nienawiść do prawdy o aborcji jaką prezentuje wielu polityków lokalnych. Gotowi są na ośmieszenie, byle zakneblować ludzi, którzy chcą powstrzymać mordowanie najsłabszych. To zła wiadomość. Ludzie o niskich kompetencjach moralnych i intelektualnych rządzą największymi miastami w Polsce.

Alergia aborcjonistów na zdjęcia ofiar aborcji dowodzi, że prawda obrazów działa. Medialne kłamstwa, że aborcja to nic takiego, upadają wobec ukazania człowieczeństwa ofiar. Jest moralnym obowiązkiem ludzi sumienia z tą prawdą docierać do szerokiej publiczności. Tylko w ten sposób możemy powstrzymać masowe mordy najmniejszych Polaków.

...

Więcej interesujących treści

Czego uczy nas nakaz zabicia Indi Gregory?

Sprawa Indi Gregory od kilku tygodni wstrząsa opinią publiczną na całym świecie. Nie pierwszy raz sąd w Wielkiej Brytanii nakazał zamordowanie chorego dziecka pomimo propozycji

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN