W zeszłym tygodniu Królewska Rada Ginekologów i Położników w Wielkiej Brytanii głosowała za tym, by odrzucić wszelkie ograniczenia dotyczące aborcji, bo powinna być ona dostępna na życzenie w każdym stadium ciąży. Prezydent organizacji Lesley Regan stwierdziła, że aborcja powinna być traktowana tak, jak „usunięcie haluksów”.
W tym samym tygodniu w Londynie sędzia Peter Jackson wydając wyrok w sprawie 50-letniej kobiety karmionej przez sondę stwierdził, że można zagłodzić na śmierć pacjentów, którzy są w stanie „minimalnej świadomości”. Co więcej, od tej pory, również w innych przypadkach będzie można podejmować takie decyzje bez zgody sądu, która dotychczas była wymagana.
Pozornie te dwie sprawy nie są ze sobą powiązane. W praktyce – eugenika zawsze zatacza takie samo koło. Brak szacunku dla drugiego człowieka, pogarda dla życia tego, który nie jest wystarczająco duży i silny by się bronić będzie nadal postępować, jeśli raz otworzy się jej furtkę.
Wielka Brytania jest jednym z pierwszych krajów w Europie, które zalegalizowały aborcję. Rokrocznie znajduje się też w czołówce niechlubnej listy największej ilości aborcji w Europie, bowiem zabija się tam blisko 200 tysięcy dzieci każdego roku. Prawo utwierdzało w przekonaniu już dwa pokolenia Brytyjczyków, że zabicie dziecka to nic takiego. Czy można się więc dziwić, że Lesley Regan przyrównuje morderstwo w torturach do „usunięcia haluksów”? Czy można się dziwić, że Peter Jackson twierdzi, że można zagłodzić człowieka „minimalnie świadomego”, by również umarł w torturach?
W Wielkiej Brytanii kryteria przydatności do życia zaczynają się zawężać. Kto będzie następnym celem barbarzyńskiej mentalności – nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że za jakiś czas wyciągnie ona ręce po wszystkich, by mogli pozabijać się nawzajem.
[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2016/10/ola-musiał.jpg[/author_image] [author_info]Aleksandra Musiał – Fundacja Pro-Prawo do Życia[/author_info] [/author]