Szukaj
Close this search box.

Zabijanie dzieci znowu w Trybunale. Czy prezes Przyłębska nadal będzie blokować?

119 posłów na Sejm podpisało się pod wnioskiem do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie niezgodności eugenicznej przesłanki aborcyjnej z konstytucją. Pod wnioskiem podpisali się posłowie z 3 ugrupowań parlamentarnych: PiS, Konfederacji i PSL-Kukiz.

Przypomnijmy, że wniosek podobnej treści został złożony do TK w poprzedniej kadencji Sejmu, przeleżał się tam 2 lata, a następnie stracił ważność, w związku z zakończeniem kadencji.

Gazeta Wyborcza sugeruje, że skierowanie kolejnego wniosku ma służyć dalszemu przetrzymywaniu projektu „Zatrzymaj aborcję” w zamrażarce sejmowej. Są oczywiście przesłanki, aby tak przypuszczać. Trudno jednak sądzić, aby organowi Adama Michnika zależało na ograniczaniu zabójstw prenatalnych w Polsce. Do przetrzymywania projektu „Zatrzymaj aborcję” w sejmowej zamrażarce wniosek do Trybunału nie jest potrzebny. Wybrana głosami PiS Magdalena Biejat już o to zadba.

Oczywiście, wniosek posła Wróblewskiego również może przeleżeć się w Trybunale kolejne cztery lata. Niezawodna prezes Przyłębska dołoży do tego należytych starań. Z punktu widzenia kampanii społecznej w obronie mordowanych przez aborterów dzieci wniosek złożony do TK ma znaczenie. Po pierwsze stwarza okazję nagłaśnia sprawy eugenicznych mordów, które pochłaniają co roku w Polsce ponad 1000 ofiar. Po drugie daje możliwości nacisku na prezes Przyłębską ze strony posłów, którzy pod wnioskiem się podpisali. Dotyczy to zwłaszcza posłów Konfederacji i Kukiz-PSL, ponieważ posłowie PiS mogą być dyscyplinowani przez kierownictwo klubu.

Wniosek do Trybunału nie jest przełomem, stwarza jednak dodatkowe okazje do walki z procederem mordowania dzieci, który akceptują władze Rzeczpospolitej 3 ½.

Źródło: http://wiadomosci.gazeta.pl/…wniosek.html

Zdjęcie: By Adrian Grycuk – Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=46587031

...

Więcej interesujących treści

mezczyzna

Jestem ojcem zabitego dziecka

Jestem ojcem martwego dziecka. Ostatnio codziennie to do mnie wraca, choć minęło już tyle lat.

donald tusk

Kto jest autorem aborcyjnej polityki Donalda Tuska?

„Wszystkie środki, które służą ograniczaniu rozrodczości, powinny być tolerowane albo popierane. Spędzanie płodu
[aborcja]
musi być na pozostałym obszarze Polski niekaralne. Środki służące do

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN