Zabijanie dzieci wpisane do konstytucji?

W Polsce dzięki zapisom w Konstytucji dziś zabroniona jest najgorsza forma dyskryminacji osób z niepełnosprawnościami, jaką jest zabijanie ich - w tym przypadku jeszcze przed narodzeniem. W Chile niestety może stać się odwrotnie.

W ostatnich dniach komisja ds. podstawowych praw w Chile zapisała zabijanie nienarodzonych jako „prawo seksualne i reprodukcyjne”. W przypadku przyjęcia zapisu przez Parlament zarówno aborcja, jak i seksedukacja zostaną wpisane do konstytucji.

Aktualnie w Chile legalna jest aborcja do 12 tygodnia ciąży w przypadku gwałtu oraz praktycznie do końca ciąży w przypadku podejrzenia niepełnosprawności lub choroby u dziecka i jeśli istnieje zagrożenie dla życia matki. Prawo, dziś również nieidealne, po takim zapisie zmieniłoby się w znaczącym stopniu.

Trudno sobie wyobrazić większy paradoks, niż ochronę prawną mordowania swoich obywateli. Oznacza to, że w majestacie prawa odbywać się będzie zwyczajna rzeź osób, które nie są w żaden sposób w stanie się obronić. Jeśli dodamy do tego seksedukację, która zwiększa ilość aborcji, szczególnie wśród młodych, skutki będą opłakane – również dla psychiki tych, którzy przeżyli.

Źródło: https://marsz.info/…

...

Więcej interesujących treści

polskie towarzystwo ginekologów i położników

Ginekolog = Terminator?

Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników wydało rekomendacje w sprawie zabijania dzieci przed narodzeniem. Chodzi między innymi o bałagan prawny, wywołany jeszcze przez poprzednią partię rządzącą,

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN