Zabijanie dzieci wpisane do konstytucji?

W Polsce dzięki zapisom w Konstytucji dziś zabroniona jest najgorsza forma dyskryminacji osób z niepełnosprawnościami, jaką jest zabijanie ich - w tym przypadku jeszcze przed narodzeniem. W Chile niestety może stać się odwrotnie.

W ostatnich dniach komisja ds. podstawowych praw w Chile zapisała zabijanie nienarodzonych jako “prawo seksualne i reprodukcyjne”. W przypadku przyjęcia zapisu przez Parlament zarówno aborcja, jak i seksedukacja zostaną wpisane do konstytucji.

Aktualnie w Chile legalna jest aborcja do 12 tygodnia ciąży w przypadku gwałtu oraz praktycznie do końca ciąży w przypadku podejrzenia niepełnosprawności lub choroby u dziecka i jeśli istnieje zagrożenie dla życia matki. Prawo, dziś również nieidealne, po takim zapisie zmieniłoby się w znaczącym stopniu.

Trudno sobie wyobrazić większy paradoks, niż ochronę prawną mordowania swoich obywateli. Oznacza to, że w majestacie prawa odbywać się będzie zwyczajna rzeź osób, które nie są w żaden sposób w stanie się obronić. Jeśli dodamy do tego seksedukację, która zwiększa ilość aborcji, szczególnie wśród młodych, skutki będą opłakane – również dla psychiki tych, którzy przeżyli.

Źródło: https://marsz.info/…

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN