Szukaj
Close this search box.

Zabijają dzieci, a ja sie tu leczę?! – relacja z pikiety

big 1327578932Dziś mroźno. Przychodzimy wcześniej, więc jest czas, by wejść do budynku szpitala. Na wprost widać podobiznę księdza Jerzego i napis „Szpital Bielański im. ks. Jerzego Popiełuszki, Zło dobrem zwyciężaj", zaraz obok kaplica, a znaki wskazują, że oddział ginekologiczny tam, gdzie pediatria. Zadziwiające zderzenie – tu zło, tam dobro, tu morduj, tam ratuj.

big 1327578932Dziś mroźno. Przychodzimy wcześniej, więc jest czas, by wejść do budynku szpitala. Na wprost widać podobiznę księdza Jerzego i napis „Szpital Bielański im. ks. Jerzego Popiełuszki, Zło dobrem zwyciężaj”, zaraz obok kaplica, a znaki wskazują, że oddział ginekologiczny tam, gdzie pediatria. Zadziwiające zderzenie – tu zło, tam dobro, tu morduj, tam ratuj.

Na zewnątrz słonecznie. Dziś na pikietę przyszedł mały Maksio. Uważnie wpatruje się w plakat. Wie co to jest aborcja, wie, że niektórzy zabijają dzieci.

Za chwile podchodzi pan, który wydaje się znajomy. „Mocne zdjęcie, ale samo życie” – mówi. „Jestem tu parkingowym, ale postoję z wami”. Zostaje do końca pikiety.

Później zagaduje mnie pani: „Naprawdę takie rzeczy tu robią? A ja się tu leczę!”.

Niedowierzanie widać w oczach wielu pacjentów i przechodniów.

Kiedy przejrzy na oczy ordynator Dębski? Chyba czas już usłyszeć hasło, które widnieje u wejścia szpitala: Zło dobrem zwyciężaj!

Aleksandra Michalczyk

{vsig}galerie/pikieta26012012{/vsig}

{flike}

{fcomment}

...

Więcej interesujących treści

Jak zostać odpowiedzialnym mężczyzną?

Działacz Fundacji Pro-Prawo do Życia Bawer Aondo-Akaa mówi o tym, jak zostać odpowiedzialnym mężczyzną. Podkreśla przy tym znaczenie stawania w obronie słabszych. Dobrym przykładem są

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN