Szukaj
Close this search box.

Zabici „jak trzeba”

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie ustaliła, że Wiesława S. i Agnieszka B. dostarczyły środków, które umożliwiały zabicie 65 osób. To prawie tyle, co zabił Andreas Breivik. Wielu z nas oburzył fakt, że norweski morderca został skazany zaledwie na 21 lat więzienia.

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie ustaliła, że Wiesława S. i Agnieszka B. dostarczyły środków, które umożliwiały zabicie 65 osób. To prawie tyle, co zabił Andreas Breivik. Wielu z nas oburzył fakt, że norweski morderca został skazany zaledwie na 21 lat więzienia. Tymczasem nasz rodzimy sąd skazał wymienione wyżej panie na … wyrok w zawieszeniu.

Głównym powodem dla którego nie znajdą się za kratkami jest fakt, że polskie prawo traktuje dzieci przed narodzeniem jak podludzi. Kodeks karny pozwoliłby wprawdzie obie kobiety zamknąć na 8 lat (co i tak jest niesprawiedliwe w stosunku do zabójstw osób starszych – za takie można otrzymać karę dożywocia), ale najwyraźniej dla sędziego śmierć tylu dzieci jest nieistotna. De facto bowiem prawo zezwalające na aborcję znacząco osłabia w systemie prawa wartość najmłodszych osób.

Tym co najbardziej poraża w uzasadnieniu sędziego Olgierda Dąbrowskiego-Żegalskiego jest uzasadnienie tak niskiego wymiaru kary. Jak się sam wyraził, Wiesława S. i Agnieszka B. były w stałym kontakcie kobietami, którym sprzedały pigułki aborcyjne i oceniały „czy z roniącymi kobietami wszystko jest jak trzeba”. Innymi słowy na korzyść oskarżonych przemawiał fakt, że ich specyfiki zabijały dzieci skutecznie, czyli „jak trzeba”(!).

Czasami spotykam się z wypowiedziami ludzi, którzy twierdza, że wystarczy, aby nikt nie chciał dokonywać aborcji; wobec czego nie ma potrzeby zmieniania przepisów prawa. No cóż, idealny świat generalnie nie potrzebuje prawa. Dopóki jednak prawo będzie uznawać „wyjątki” zezwalające na zabijanie, do wielu ludzi prawda o prawie do życia oraz prawie do ochrony życia nie dotrze. Jak widać, nie dociera nawet do sędziów, którzy podstawowe prawa człowieka mają obowiązek znać.

źródło:http://www.tvp.pl/olsztyn/aktualnosci/prawo/skazane-za-sprzedaz-tabletek-poronnych/14516315

 

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN