TVN użył naszych materiałów, więc YouTube nas zablokował

"Cześć Fundacja Pro Tv, Właściciel praw autorskich, który korzysta z systemu Content ID, zgłosił roszczenie do niektórych treści w Twoim filmie. W rezultacie Twój film został zablokowany i nie można go odtwarzać w YouTube" - taki komunikat dostaliśmy w poniedziałek 9 listopada.

Roszczenie dotyczyło materiałów pokazujących ataki na ciężarówkę “Stop pedofilii” i zostało prawdopodobnie wysunięte automatycznie, gdy wykryto film, który powtarzał się na naszym kanale oraz kanale TVN. Problem w tym, że były to materiały nagrane przez nas, nasza własność.

Oczywiście nie mamy nic przeciwko używaniu fragmentów naszych filmów przez rozmaite stacje – o ile, rzecz jasna, nie służy to manipulacji oraz uwiarygodnieniu kłamstw. Skandalem jest jednak blokowanie filmów przez serwis You Tube bez prób kontaktu i wyjaśnienia sprawy. Zrozumielibyśmy wysłanie zapytania, wysunięcie wątpliwości. Tu jednak mamy do czynienia z automatyczną blokadą treści i pospolitą cenzurą. Za co? Za to, że gigant telewizyjny użył naszego materiału na swoim koncie.

Na szczęście sytuacja trwała około jednego dnia, po czym film wrócił na swoje miejsce. Co jednak, gdyby sytuacja dotyczyła materiałów związanych z aktualnymi wydarzeniami i zależałoby nam na szybkim powiadomieniu obserwatorów?

Monopol mediów cenzurujących opinie

Wolność mediów? Ostatnie dni wyraźnie pokazują, że większe media, mające już swoisty monopol na rynku, wprowadzają nieskrywaną cenzurę. I tak telewizje MSNBC, ABC, CBS, CNBC i NBC przerwały przemówienie prezydenta Donalda Trumpa, bo dziennikarze uznali, że mówi on nieprawdę. “Ponownie dochodzi do nietypowej sytuacji, gdy nie tylko wchodzimy w słowo prezydentowi USA, ale musimy też prostować jego słowa.” – komentował Brian Williams, dziennikarz MSNBC. “Przerywamy wystąpienie, ponieważ to co mówi nasz prezydent, w dużej części jest absolutną nieprawdą” – wtórował Shepard Smith Z CNBC. Czy to wymaga komentarza?

W sporze Fundacja – TVN oczywistym było, że TVN korzystający z systemu Content ID miał w oczach YouTube większe prawa do naszych materiałów, niż my sami. W sporze Trump – stacje TV, racje miały stacje telewizyjne. Wystarczyło, że wyłączyły mikrofony i stwierdziły, że to co mówił prezydent jest bzdurą. W dzisiejszych czasach, jak widać, rację ma ten, kto kontroluje media.

Źródło: https://wiadomosci.gazeta.pl/…przerwaly.html

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN