Szukaj
Close this search box.

Wyzwanie dla Rzecznika

wykluczenieRzecznik Praw Dziecka bronić dzieci nie chce. Nie mówi dlaczego. Wykręca się jedynie "charakterem politycznym" kwestii prawa do życia, a od obrońców nienarodzonych domaga się "bardziej życzliwego stosunku" do niego samego. Nie zauważa, że bardziej życzliwego stosunku domagają się dzieci, zabijane w majestacie prawa.

wykluczenieRzecznik Praw Dziecka bronić dzieci nie chce. Nie mówi dlaczego. Wykręca się jedynie „charakterem politycznym” kwestii prawa do życia, a od obrońców nienarodzonych domaga się „bardziej życzliwego stosunku” do niego samego. Nie zauważa, że bardziej życzliwego stosunku domagają się dzieci, zabijane w majestacie prawa.

Ustawa o Rzeczniku Praw Dziecka nie mówi, że dzieckiem jest prawie każda istota ludzka oprócz tych, które są chore lub mają złe pochodzenie społeczne (np. ojca gwałciciela). Tym bardziej nie wspomina o tym, że Rzecznik może decydować które dzieci będzie bronił, nazywając to kompromisem. Ustawa mówi wprost: „dzieckiem jest każda istota ludzka od poczęcia”.

4 grudnia w Belwederze w ramach międzynarodowego Kongresu Praw Dziecka Rzecznik organizuje konferencję naukową: „Prawo dziecka do szacunku – wyzwania XXI wieku”. Aborcja jest pierwszą przyczyną umieralności wśród dzieci na świecie. Część z nich ginie w Polsce. Wspieranie zagrożonych dzieci jest więc obecnie największym wyzwaniem. Dla Rzecznika Praw Dziecka powinno być koniecznością.

________________

Fundacja Pro-prawo do życia organizuje 4 grudnia o godz. 9.30 pikietę przed Belwederem. Zapraszamy!

{flike}

...

Więcej interesujących treści

Wyrok

KOMENTARZ DO WYROKU

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN