Wyszkolić wojowników życia – wywiad

kursRzeszow3'Budujemy „prolajfową armię", która zmienia Polskę, nie zajmujemy się teorią tylko praktyką, to działa i przyciąga ludzi.'- mówi Krzysztof Kasprzak z Lublina, organizator kursów dla prolajferów, realizowanych przez Fundację Pro-prawo do życia.

kursRzeszow3Budujemy „prolajfową armię”, która zmienia Polskę, nie zajmujemy się teorią tylko praktyką, to działa i przyciąga ludzi.’- mówi Krzysztof Kasprzak z Lublina, organizator kursów dla prolajferów, realizowanych przez Fundację Pro-prawo do życia.

W ubiegłym roku wyszkolił Pan kilkuset nowych proliferów. Skąd to rosnące zainteresowanie kursami, organizowanymi przez Fundację?

W zeszłym roku wyszkoliliśmy blisko 200 osób. Kiedy robiliśmy pierwsze kursy (raz na kwartał) zastanawiałem się czy znajdą się w ogóle chętni. Teraz jest kilka kursów w miesiącu. Kursy cieszą się ogromnym zainteresowaniem, bo dają możliwość realnego i skutecznego działania w obronie zabijanych dzieci. Budujemy „prolajfową armię”, która zmienia Polskę, nie zajmujemy się teorią tylko praktyką, to działa i przyciąga ludzi. Nie bez znaczenia jest tez dobra metoda – kurs nie jest nudny tylko ciekawy.

Z drugiej strony kilkaset osób w skali kraju to niedużo. Czy nie lepiej zająć się dotarciem do masowego odbiorcy?

I tu jest sedno naszej metody. Nie szkolimy ludzi do samotnych działań. Szkolimy do bycia liderem w swoim regionie. Osoba po kursie albo tworzy nową komórkę, czyli wciąga innych, albo włącza się w działania już istniejącej komórki.

Dwa lata temu Fundacja Pro, to było kila osób, które głównie poprzez wystawy zmieniły nastawienie opinii publicznej do zabijania dzieci nienarodzonych. (feministki przyznają się że przegrały walkę i mówią, „że nie da się rozmawiać o aborcji na tle rozerwanych szczątków ludzkich”). Teraz Fundacja Pro to są setki ludzi w całej Polsce, a wkrótce będą tysiące. Te setki osób dociera do milionów.

W 2012 roku odbyło się kilka kursów. W chwili obecnej jest kilka kursów w miesiącu. Czy ilość szkoleń rzeczywiście przekłada się na efekty?

Powstają nowe komórki lokalne, a już istniejące rozwijają się poprzez dopływ nowych osób. Ilość szkoleń wynika przede wszystkim z ogromnego zainteresowania kursami.

Czego uczycie podczas kursów?

Programu nie zdradzamy jest niespodzianką. Mogę napisać, że uczymy naszych metod działania i aktywności. Nie zajmujemy się obroną tylko atakiem, takie „Życie w natarciu”. I tak ma być.

Czy może Pan ocenić długoterminowe rezultaty takiego formowania ludzi?

Następuje zmiana konkretnych osób jak i całego społeczeństwa, pokazują to ostatnie badania CBOS z sierpnia 2013 roku, gdzie blisko 75 % Polaków potępia aborcję.

Dziękuję za rozmowę.

Dziękuję.

Rozmawiała Aleksandra Musiał

{flike}
 

Najbliższy kurs we Wrocławiu 25 stycznia, kolejne w Sochaczewie, Łodzi, Lublinie, Gdańsku. Jeśli chcesz żeby kurs obył się w Twojej miejscowości napisz na kurs@proprawodozycia.pl

Możesz także wesprzeć szkolenia finansowo, robiąc przelew na nr konta: 79 1050 1025 1000 0022 9191 4667 (Z dopiskiem na kursy prolajf).

...

Więcej interesujących treści

4 grzechy ciężkie wpisane w in vitro

Zapłodnienie in vitro, będące jeszcze 10 lat temu „gorącym tematem” ze względu na niemoralność tej praktyki, obecnie zdaje się nie być w ogóle omawiane. Warto

Atak feministek na biuro organizacji pro-life w Rzymie

W miniony weekend we Włoszech aktywiści radykalnej lewicy zmobilizowali tysiące kobiet do wyjścia na ulice i maszerowania „przeciwko przemocy”. Jeden z takich przemarszów zorganizowano w

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN