Szukaj
Close this search box.

Wyłoniliśmy kandydatów do tytułu Heroda Roku 2015!

Za nami pierwsza część plebiscytu, w czasie trwania której przysyłaliście nam propozycje kandydatur osób bądź instytucji, które w sposób szczególny wyróżniały się hipokryzją i często mimo szczególnego obowiązku chronienia pokrzywdzonych i najsłabszych, działały przeciwko życiu bądź prawu do życia dzieci nienarodzonych, czy to przez konkretne działania czy też poprzez odmowę działania.

Za nami pierwsza część plebiscytu, w czasie trwania której przysyłaliście nam propozycje kandydatur osób bądź instytucji, które w sposób szczególny wyróżniały się hipokryzją i często mimo szczególnego obowiązku chronienia pokrzywdzonych i najsłabszych, działały przeciwko życiu bądź prawu do życia dzieci nienarodzonych, czy to przez konkretne działania czy też poprzez odmowę działania.

Spośród wszystkich propozycji wyłoniliśmy 5 kandydatów, których „zasługi” przedstawiliśmy poniżej. Teraz (w drugiej części plebiscytu) można do dnia 27 grudnia br. za pośrednictwem naszego facebooka głosować na konkretnego kandydata. „Zwycięzcę” ogłosimy w dniu 28 grudnia br., a więc w Święto Młodzianków, upamiętniające ofiary króla Heroda.

Marek Michalak
Rzecznik Praw Dziecka od 2008. Jego ustawowym obowiązkiem jest działanie w obronie prawa do życia dzieci od poczęcia, a „szczególna troską i opieką” powinien otaczać dzieci niepełnosprawne. Pan Michalak dobrze wie, że co roku setki dzieci poczętych są zabijane w szpitalach z powodu podejrzenia choroby lub wady genetycznej. Nie zrobił jednak nic, aby powstrzymać ten haniebny proceder, mimo, że wielokrotnie był wzywany do działania przez Fundację Pro – Prawo do życia. Marek Michalak wielokrotnie występował przeciw dawaniu dzieciom klapsów. Rozszarpywanie dzieci w łonach matek najwyraźniej mu nie przeszkadza.

Szpital Pro-Familia
Prywatny szpital z Rzeszowa reklamuje się wrażliwością na potrzeby matek i rodzin. Pro-Familia wykonuje aborcje dzieci podejrzanych o niepełnosprawność. Kiedy jedna z położnych, zmuszana do asystowania w aborcjach, odmówiła dalszego współuczestnictwa i ogłosiła to publicznie, stała się obiektem szykan. Szpital pozwał  obrońców życia z Fundacji Pro – Prawo do życia, którzy wystąpili w obronie zabijanych dzieci i położnej, oskarżając ich o podawanie nieprawdy, bo aborcja nie jest zabijaniem dzieci. Szpital wytacza procesy internautom, krytykującym aborcyjny proceder, który odbywa się w Pro-Familii.

Hanna Gronkiewicz-Waltz
Prezydent Warszawy zwolniła z pracy dyrektora Szpitala Świętej Rodziny, profesora Chazana, za to, że odmówił współudziału w aborcji niepełnosprawnego dziecka, poczętego w procedurze in vitro. Jednocześnie publicznie deklarowała, że wyznaje te same wartości co profesor Chazan. P. Gronkiewicz-Waltz chętnie pojawia się na uroczystościach religijnych, demonstrując swoją pobożność. Mimo, że Prokuratura i Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej nie znaleźli podstaw do stawiania zarzutów Profesorowi, HGW nie wycofała swojej decyzji, ani nie przeprosiła krzywdzącą decyzję. Pod nową dyrekcją w Szpitalu Świętej Rodziny aborcje są wykonywane. To zasługa Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Sławomir Neumann
Obecnie przewodniczący klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej, w latach 2012-2015 sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia. Publicznie kłamał mówiąc, że Polska ma obowiązek wprowadzić pigułkę Ellaone do sprzedaży bez recepty. Powiedział, że „w decyzji Komisji Europejskiej jest dopuszczenie tego leku dla wszystkich krajów UE”. Twierdził również, że Ellaone „to nie jest pigułka aborcyjna – ona jest pigułką antykoncepcyjną”.

Bartosz Arłukowicz
Były Minister Zdrowia, z zawodu lekarz pediatra. Komentując decyzję prof. Chazana o niezabiciu dziecka, stwierdził: „Nie będę pozwalał, by prawo boskie zasłaniało prawo ludzkie (…)”, kierując jednocześnie tę sprawę do Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej. W kwietniu br. podpisał rozporządzenie, które umożliwiło sprzedaż pigułki ellaOne bez recepty nawet 15-letnim dziewczynkom; nie uregulował natomiast sposobu weryfikacji wieku dzieci. W ciągu kilku miesięcy od wejścia w życie rozporządzenia sprzedano 36 tysięcy pigułek.

...

Więcej interesujących treści

Kolejne szpitale zabiją dzieci – mamy nowe dane!

W kolejnych polskich szpitalach wykonuje się aborcje z tzw. wskazań psychiatrycznych u matki dziecka. Przyczyną są m.in. depresja, nerwica natręctw, a nawet… uzależnienie od nikotyny.

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN