Wykorzystywał dzieci jako mężczyzna. Z więzienia wyjdzie już jako kobieta

Mężczyzna celowo próbował zarażać nieletnie ofiary wirusem HIV. W więzieniu zmienił płeć i we wrześniu wyjdzie na wolność pod innym nazwiskiem, już jako kobieta.

35-letni obecnie Rory Francis z Nowej Zelandii w 2005 roku został zdiagnozowany jako nosiciel wirusa HIV. Niedługo potem wykorzystywał seksualnie dzieci, za co trafił do więzienia. Za kratami pedofil zgłosił, że czuje się kobietą i przeszedł procedurę zmiany płci.

Rzecznik prasowy zakładu karnego w Chistchurch ze względu na ochronę skazanego nie chce informować, kiedy zmiana nastąpiła i czy został on przeniesiony do żeńskiego oddziału więzienia, chociaż zgodnie z nowozelandzkim prawem istnieje taka możliwość, jeżeli osadzony o to poprosi.We wrześniu tego roku Francis wyjdzie na wolność już jako Laken Mckay.

Jeszcze w 2018 roku pedofil twierdził, że chciałby spędzić resztę życia w zamknięciu, ponieważ po wyjściu na wolność zacznie zażywać ponownie narkotyki, pracować jako prostytutka, zarażać ludzi wirusem HIV i HCV i być natychmiastowym zagrożeniem dla społeczeństwa.

Społeczeństwo wiedziałoby, że jest przede mną zabezpieczone, a ja przed nim”.

W ten sposób wyglądało to zresztą na warunkowym zwolnieniu od sierpnia do października 2018 roku, które przerwano m.in. z powodu zażywania przez niego metaamfetaminy.

Ostatecznie zdecydowano, że Francis vel Mckay wyjdzie na wolność na początku września, jednak ma być objęty specjalną obserwacją.

Źródła: 
https://meaww.com/…prison
https://www.stuff.co.nz/…-bars

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN