Szukaj
Close this search box.

Wybierz Życie – w Krakowie

W dniu 25 kwietnia przy kościele Matki Bożej Królowej Polski, na osiedlu Ruczaj w Krakowie stanęła wystawa Wybierz Życie. Tradycyjnie pokazywała ona prawdziwe oblicze aborcji – krwawej rzezi nienarodzonych dzieci.

W dniu 25 kwietnia przy kościele Matki Bożej Królowej Polski, na osiedlu Ruczaj w Krakowie stanęła wystawa Wybierz Życie. Tradycyjnie pokazywała ona prawdziwe oblicze aborcji – krwawej rzezi nienarodzonych dzieci. Usłyszeliśmy wiele głosów wsparcia dla naszej inicjatywy. Ekspozycja prowokowała do refleksji nad wartością życia i okrucieństwem, jakim jest mordowanie nienarodzonych dzieci. Prawdopodobnie, to właśnie obecność wystawy przyczyniła się do uzyskania bardzo dużej ilości podpisów przeciwko aborcji, w czasie niedzielnej zbiórki.

Pojawiły się też głosy negatywne. Kilka osób wyraziło obawę o stosowność pokazywania tak brutalnych zdjęć publicznie. Nieliczni zarzucali, że obrazy które prezentuje wystawa mogą mieć zły wpływ na dzieci. Wypowiedzi te nie znalazły odzwierciedlenia w tym, co działo się na placu przed kościołem. Podczas niedzielnych mszy dzieci biegały pomiędzy plakatami i widać było, że wystawa nie wywołuje żadnego przerażenia. Wolontariusze Fundacji Pro – prawo do życia obserwowali często, jak rodzice spokojnie objaśniają dzieciom co jest pokazane na plakatach. Fundacja niezmiennie przypomina, że prezentowane na wystawie Wybierz Życie zdjęcia nie mają negatywnego wpływu na dzieci, co jest opisane w stosownej opinii psychologicznej.

 

Fabian Myśliwiec

ruczaj-wystawa2

...

Więcej interesujących treści

Wesprzyj naszą działalność:

. PLN