Wściekły tłum znów domaga się ukrzyżowania Chrystusa

W piątek 23 marca ulicami wielu polskich miast, jak co roku tydzień przez świętem Zmartwychwstania, przejdą drogi krzyżowe. W tym roku część z nich minie się z protestami osób, którzy żądają prawa do mordowania ludzi tylko za to, że podejrzewa się u nich niepełnosprawność.

W piątek 23 marca ulicami wielu polskich miast, jak co roku tydzień przez świętem Zmartwychwstania, przejdą drogi krzyżowe. W tym roku część z nich spotka się z protestami osób, którzy żądają prawa do mordowania ludzi tylko za to, że podejrzewa się u nich niepełnosprawność.

Tak będzie choćby w Gdyni, gdzie już teraz wprawiło to protestujących w niemałą konsternację. Część osób przytomnie zaproponowała nawet zmianę trasy, mając na względzie że aborcjoniści zachować się nie potrafią. I rzeczywiście, już w komentarzach pojawiły się głosy sugerujące, że nie dadzą spokojnie przejść osobom modlącym się.

Jakże znamienne jest takie zestawienie! Ponad dwa tysiące lat temu podczas drogi krzyżowej umierał Jezus Chrystus. Wściekła tłuszcza, patrząc na śmierć Zbawiciela, złorzeczyła i śmiała się. Podobnie jak dziś robią ci, którzy skazują na śmierć nienarodzonych, podejrzanych o niepełnosprawność. I dziś mamy wściekły motłoch, na ulicy żądający ich śmierci.

Chrystus jest dziś obecny w każdym dziecku, któremu grozi morderstwo. Podczas drogi krzyżowej natomiast ponownie rozlegnie się głośne wołanie “Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą co czynią”.

[author] [author_image timthumb=’on’]https://proprawodozycia.pl/wp-content/uploads/2015/10/Karolina-Jurkowska.jpg[/author_image] [author_info]Karolina Jurkowska – wolontariuszka w Fundacji Pro-Prawo do Życia[/author_info] [/author]

 

il. Ecce Homo (Íme, az Ember, 1896) Déri Múzeum, Debrecen [via wikimedia commons]

 

Czy wiesz, ze grozi nam zniknięcie z mediów społecznościowych? 

Zapisz się do naszego newslettera, aby otrzymywac informację o najważniejszych wydarzeniach na froncie walki z aborcją i deprawacją!

     

    Wesprzyj naszą działalność:

    . PLN